تاریخ انتشار: ۱۲:۵۷:۰۸, ۱۰ بهمن ۱۳۹۴
صفحه استان ها » زنجان

زنجان جزو ۵ استان برتر کشور در حوزه صنعت نساجی

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت زنجان با بیان اینکه این استان جایگاه بسیار قوی در صنعت نساجی کشور دارد، گفت: زنجان جزو پنج استان برتر در این حوزه است.

به گزارش اعتدال به نقل از مهر، ناصر فغفوری به وضعیت بسیار مناسب اشتغال در صنعت نساجی استان زنجان، افزود: در این صنعت ۳۷ هزار نفر مشغول به کار هستند، اظهار کرد: زنجان جزو ۵ استان برتر است که در حوزه صنعت نساجی فعالیت می‌کند و این استانجایگاه بسیار قوی در صنعت نساجی دارد.

وی با اشاره به سهم 30 درصدی بخش صنعت نساجی زنجان در ایجاد اشتغال، اظهار داشت: این استان در بحث ریسندگی، رنگرزی و بافندگی جایگاه بسیار قوی در کشور دارد و تنها در دوزندگی مشکلاتی بود که این مشکل هم رفع شد.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان زنجان گفت: بزرگ‌ترین حسن صنعت نساجی این است که اگر ۱۰ سرمایه‌گذار در این زمینه در کشور فعال باشد شش سرمایه‌گذار در استان زنجان مستقر هستند.

فغفوری با ابراز خرسندی از وضعیت رو به بهبود صنعت نساجی استان زنجان طی سه سال اخیر، گفت: برق و الکترونیک و صنایع معدنی و نساجی و صنایع غذایی و شیمیایی از اولویت‌های مهم سازمان صنعت، معدن و تجارت استان است.

وی افزود: صنعت نساجی در استان زنجان کمترین مشکل نسبت به واحدهای مشابه خود در استان‌های دیگر را دارد.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان زنجان با بیان اینکه صنعت نساجی استان ظرفیت مناسبی برای توسعه دارد و توانسته است در این زمینه دستاوردهای خوبی داشته باشد، افزود: صنعت نساجی اشتغال‌زا است.