تاریخ انتشار: ۱۲:۳۲:۳۱, ۱۰ بهمن ۱۳۹۴
صفحه استان ها » سمنان

بهره‌برداری از 60 پروژه بخش کشاورزی استان سمنان در دهه‌فجر

رئیس سازمان جهادکشاورزی استان سمنان از بهره‌برداری از 60 پروژه بخش کشاورزی این استان در دهه فجر امسال خبر داد.
رئیس سازمان جهادکشاورزی استان سمنان از بهره‌برداری از 60 پروژه بخش کشاورزی این استان در دهه فجر امسال خبر داد.

به گزارش اعتدال به نقل از ایسنا، سید حسن میر عماد در جمع خبرنگاران، اظهار کرد: برای اجرای این پروژه‌ها 316 میلیارد و 374 میلیون ریال از محل منابع اعتبارات دولتی ، تسهیلات و  آورده بهره‌برداران این استان هزینه شده است .

وی با بیان اینکه 384 خانوار این استان از مزایای این پروژه‌های کشاورزی بهره‌مند می‌شوند، افزود: این پروژه‌ها یک‌هزار و 86 شغل شامل 359 اشتغال مستقیم، 648 شغل غیرمستقیم و 79 اشتغال موقت ایجاد می‌کنند.

رئیس سازمان جهادکشاورزی استان سمنان بیان کرد: از مجموع پروژه‌های قابل بهره‌برداری در بخش کشاورزی این استان 31 پروژه در بخش عمرانی و مابقی در بخش تولیدی به بهره‌برداری خواهند رسید.

میرعماد، با بیان اینکه بخش‌های آب و خاک با 29 و بخش تولیدات دامی با 17 پروژه بیشترین سهم را از پروژه‌های قابل افتتاح امسال دارند، تصریح کرد: شهرستان شاهرود با 20 و شهرستان گرمسار با 14 پروژه، دارای بیشترین پروژه‌های کشاورزی در دهه فجر امسال هستند.

رئیس سازمان جهادکشاورزی استان سمنان با اشاره به سهم دیگر شهرستان‌های این استان از پروژه‌های قابل افتتاح گفت: سرخه و دامغان هرکدام با 6 و سمنان با پنج پروژه، از دیگر شهرستان‌هایی هستند که سهم بیشتری در پروژه‌های امسال در حوزه جهادکشاورزی دارند.