تاریخ انتشار: ۱۷:۰۹:۵۳, ۸ بهمن ۱۳۹۴
صفحه استان ها » خراسان رضوی

ارسال 120 مقاله به همایش چشم‌انداز منطقه تربت حیدریه در افق 1404

رئیس همایش چشم‌انداز منطقه تربت حیدریه در افق 1404 از ارسال 120 مقاله به دبیرخانه این همایش خبر داد و گفت: از بین مقالات ارسالی 80 اثر پذیرفته شده است.
رئیس همایش چشم‌انداز منطقه تربت حیدریه در افق 1404 از ارسال 120 مقاله به دبیرخانه این همایش خبر داد و گفت: از بین مقالات ارسالی 80 اثر پذیرفته شده است.

به گزارش اعتدال به نقل از فارس، علیرضا کرباسی در همایش چشم‌انداز منطقه تربت حیدریه در افق 1404 هدف از برگزاری این همایش یک روزه را معرفی و تبیین چشم‌انداز علمی، اقتصادی، کشاورزی، اجتماعی و فرهنگی منطقه، شامل شهرستان‌های تربت حیدریه، زاوه و مه‌ولات در 10 سال آینده عنوان و اظهار کرد: 120 مقاله به دبیرخانه همایش ارسال شده که از میان آنها 80 عنوان توسط هیئت علمی همایش پذیرفته و در قالب پوستر، کتابچه و سخنرانی ارائه می‌شود.

رئیس همایش چشم‌انداز منطقه تربت حیدریه در افق 1404 بیان کرد: متأسفانه همدلی دولت و ملت به عنوان سرمایه اجتماعی در جامعه کمرنگ شده و بزرگ شدن بدنه دولت سبب ناکارآمدی ساختار و تشکیلات آن شده است.

وی افزود: خروج سرمایه و سرمایه‌گذار از تربت حیدریه مسائلی همچون کاهش اشتغال، کاهش توسعه اجتماعی و فرهنگی و ... را به دنبال دارد.

کرباسی با اشاره به موقعیت جغرافیایی شهرستان و قرار گرفتن در کریدور جنوبی کشور تصریح کرد: مسئولان این امر در تربت حیدریه می‌توانند از این ظرفیت برای جذب گردشگر و پیشرفت در حوزه توریستی و گردشگری استفاده کنند تا شاهد ورود سرمایه‌گذار به این شهر باشیم.

در این مراسم فرماندار سابق تربت حیدریه نیز زعفران و ابریشم این منطقه را به عنوان سرمایه‌های نمادین دانست و گفت: استفاده از سرمایه‌های نمادین در منطقه می‌تواند سبب همگرایی و در نهایت توسعه این منطقه شود.

محمد اخلاقی‌پور افزود: باید دغدغه توسعه منطقه تربت‌حیدریه در مردم و مسئولان شکل بگیرد چون منافع سیاسی و قومیتی قطعاً مانع رشد و توسعه می‌شود.