تاریخ انتشار: ۱۲:۰۵:۴۸, ۱۰ بهمن ۱۳۹۴
صفحه استان ها » خراسان رضوی

تولید 22 تن ماهی قزل‌آلا در اراضی موقوفه گوهرشاد آغا

رئیس اداره اوقاف ناحیه دو مشهد از تولید سالانه 22 تن ماهی قزل‌آلا به ارزش 2 میلیارد و 500 میلیون ریال در اراضی موقوفه گوهرشاد آغا خبر داد.
رئیس اداره اوقاف ناحیه دو مشهد از تولید سالانه 22 تن ماهی قزل‌آلا به ارزش 2 میلیارد و 500 میلیون ریال در اراضی موقوفه گوهرشاد آغا خبر داد.

به گزارش اعتدال به نقل از فارس، مسعود صباغیان اظهار کرد: سالانه 22 تن ماهی قزل‌آلا به ارزش 2 میلیارد و 500 میلیون ریال در اراضی موقوفه گوهرشاد آغا تولید می‌شود.

رئیس اوقاف ناحیه دو مشهد با بیان اینکه دو سال از احداث استخر پرورش ماهی قزل‌آلا می‌گذرد، بیان کرد: این استخر به ارتفاع سه متر در روستای محسن‌آباد در پنج کیلومتری شهر گلبهار واقع شده و در خرداد ماه امسال 60 هزار ماهی یک گرمی برای پرورش به این استخر تزریق شده است.

صباغیان گفت: آب استخر ماهی از طریق چاه آب 24 ساعته‌ای که در یکی از باغات اوقاف این منطقه قرار دارد، تامین و در نهایت پس از استفاده دوباره برای آبیاری مزارع به زمین های زارعی بازگردانده می‌شود و می‌توان گفت ماهی‌های تولیدی این استخر به دلیل وجود منبع آب سالم از مرغوب‌ترین نوع خود به شمار می‌روند.

وی با اشاره به اینکه دوره پرورش و بهره‌برداری 7 تا 9 ماه به طول می‌انجامد و سالانه یک بار ماهی به این استخر تزریق می‌شود، تصریح کرد: خرید و تغذیه ماهی‌ها در این دوره حدود یک میلیارد و 300 میلیون ریال هزینه داشته است و پیش‌بینی می‌شود که پس از پایان مرحله پرورش در اسفند ماه جاری، 22 تن ماهی قزل‌آلا با وزن‌های 800 تا 1.5 کیلوگرمی قابل بهره‌برداری باشد.

رئیس اداره اوقاف ناحیه دو مشهد افزود: در نهایت از فروش این ماهی‌ها، 2 میلیارد و 500 میلیون ریال سرمایه برای حفظ عین موقوفه گوهرشاد آغا حاصل می‌شود.

صباغیان با بیان اینکه اجرای این پروژه‌ها در اراضی موقوفه سبب احیا و بهره‌وری موقوفات می‌شود اظهار کرد: پرورش ماهی یکی از پروژه‌های این موقوفه است که در راستای اقتصاد مقاومتی انجام می‌شود و زمینه اشتغالزایی تعدادی از ساکنین آن منطقه را نیز فراهم آورده است.