تاریخ انتشار: ۱۸:۵۲:۳۵, ۷ بهمن ۱۳۹۴
صفحه استان ها » مازندران

بهره‌برداری از 65 طرح تولیدی، خدماتی و زیربنایی کشاورزی در مازندران

رئیس سازمان جهاد کشاورزی مازندران از افتتاح 65 طرح کشاورزی در استان به مناسبت دهه فجر خبرداد.
رئیس سازمان جهاد کشاورزی مازندران از افتتاح 65 طرح کشاورزی در استان به مناسبت دهه فجر خبرداد.

به گزارش اعتدال به نقل از ایسنا، دلاور حیدرپور اظهار کرد: به مناسبت سی‌وهفتمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی و دهه‌فجر، 65 پروژه تولیدی و زیربنایی بخش کشاورزی با اعتبار 555 میلیارد و 115 میلیون ریال افتتاح و به بهره‌برداری می‌رسد.

وی افزود: با افتتاح این پروژه‌ها، زمینه اشتغال برای 120 نفر فراهم می‌شود و 16 هزار و 392 خانوار در 152 روستا از مزایای این طرح‌ها بهره‌مند می‌شوند.

رییس سازمان جهاد کشاورزی مازندران اظهار کرد: از پروژه‌های قابل افتتاح، 18 پروژه مربوط به بخش تولیدی و 47 پروژه مربوط به بخش زیربنایی و خدماتی است. به گفته حیدرپور با افتتاح این پروژه‌ها 3 هزار و 91 تن به مجموع تولیدات بخش کشاورزی مازندران اضافه می‌شود.

وی بیان کرد: پروژه‌های افتتاحی در زمینه تسطیح، تجهیز و نوسازی شالیزارها دو پروژه در سطح 207 هکتار، 10 پروژه لاینینگ به طول 23 کیلومتر، هشت پروژه آبیاری تحت فشار در سطح 52 هکتار، 12 پروژه احداث و شن‌ریزی جاده بین مزارع به طول 15 کیلومتر، یک پروژه احداث باغ در زمین‌های شیب‌دار به مساحت 20 هکتار، دو پروژه استخر پلی اتیلن به ظرفیت 10 هزار مترمکعب، برق‌دار کردن 10 حلقه چاه کشاورزی و چهار پروژه سردخانه و سورتینگ به ظرفیت 24 هزار تن در دهه‌فجر به بهره‌برداری می‌رسد.

رییس سازمان جهاد کشاورزی مازندران بیان کرد: هشت پروژه پرورش مرغ گوشتی با ظرفیت 218 هزار قطعه‌، یک پروژه مرغ مادر گوشتی با ظرفیت 25 هزار قطعه‌، سه پروژه پرورش قارچ خوراکی با ظرفیت 233 تن، یک پروژه تولید ادوات کشاورزی با ظرفیت 500 دستگاه، یک پروژه پرورش گوسفند داشتی با ظرفیت 300 راس، یک پروژه پرورش گل و گیاه زینتی با ظرفیت 50 هزار شاخه و سه پروژه پرورش ماهیان سردآبی با ظرفیت 100 تن از دیگر پروژه‌های قابل افتتاح بخش کشاورزی در دهه‌فجر امسال است.

حیدرپور گفت: پروژه تله‌فود و بسته‌بندی مواد غذایی سالم که از محل اعتبارات FAO تامین اعتبار هزار میلیون ریالی شده و هزار خانوار را در روستای ازباران فریدونکنار زیرپوشش قرار داده است از دیگر پروژه‌های افتتاحی سازمان جهاد کشاورزی مازندران در دهه‌فجر امسال است.