تاریخ انتشار: ۱۸:۴۷:۳۳, ۷ بهمن ۱۳۹۴
صفحه استان ها » مرکزی

افتتاح 21 بیمارستان با ظرفیت بیش از دو هزار تخت در سراسر کشور

معاون وزیر راه و شهرسازی ‌ و رئیس سازمان مجري ساختمان‌ها و تأسيسات دولتي و عمومي از افتتاح 21 بیمارستان با ظرفیت دو هزار و 160 تخت در سراسر کشور تا پایان سال جاری خبر داد.
معاون وزیر راه و شهرسازی ‌ و رئیس سازمان مجري ساختمان‌ها و تأسيسات دولتي و عمومي از افتتاح 21 بیمارستان با ظرفیت دو هزار و 160 تخت در سراسر کشور تا پایان سال جاری خبر داد.

به گزارش اعتدال به نقل از ایسنا، محمدجعفر علیزاده در حاشیه بازدید از بیمارستان امام رضا(ع) شهرستان زرندیه افزود: در حال حاضر عملیات اجرایی 14 بیمارستان با ظرفیت هزار و 250 تخت به طور همزمان در حال اجراست و در مرحله تجهیز یا بهره‌برداری آزمایشی قرار دارند.

وی با اشاره به اجرای طرح‌های گوناگون در وزارت راه و شهرسازی اظهار کرد: این طرح‌ها شامل پروژه‌های بیمارستانی، ورزشگاهی، ندامتگاه‌ها و مصلی‌هاست که در سراسر کشور در حال اجراست.

معاون وزیر راه و شهرسازی از تشکیل کمیته مشترک بین وزارتخانه‌های راه و شهرسازی و بهداشت در زمینه پروژه‌های بیمارستانی خبر داد و افزود: براساس برنامه‌ریزی صورت گرفته قرار بر این شده تا پروژه‌های بیمارستانی که از پیشرفت فیزیکی بالایی برخوردار هستند در اولویت قرار بگیرند تا بتوان آنها را در کوتاه‌ترین زمان به اتمام رساند.

وی تاکید کرد: با توجه به نگاه دولت به بحث سلامت در این زمینه اقدامات بزرگ و اساسی صورت گرفته و اعتبارات مناسبی برای امسال دیده شده است، در لایحه بودجه هم اعتبارات سال آتی از رشد مناسبی برخوردار است وامیدواریم بتوانیم پروژه‌ها را به نحو مطلوبی اجرا کرده و در کمترین زمان ممکن به بهره‌برداری برسانیم.

علیزاده در ادامه با اشاره به هدف از بازدید خود از این پروژه درمانی در شهرستان زرندیه اظهار کرد: امروز توفیقی شد که برای چندمین بار در خدمت مسئولین استانی و شهرستانی باشیم و از بیمارستان مأمونیه مرکز شهرستان زرندیه از نزدیک بازدید کرده و در جریان روند تکمیل آن باشیم.

وی با اشاره به احداث سه بیمارستان در استان مرکزی توسط وزارت راه و شهرسازی گفت: بیمارستان 25 تختخوابی شهرستان خنداب، 35 تختخوابی شهر مأمونیه و130 تختخوابی شهرستان خمین سه پروژه وزارت راه و شهرسازی در این استان است که خوشبختانه همه پروژه‌ها فعال هستند و بیش از 85 درصد رشد فیزیکی داشته‌اند.

به گفته وی، امسال علیرغم تنگناهای اقتصادی موجود، اعتبار این پروژه‌ها تخصیص یافته است و امید است این پروژه‌ها امسال به اتمام برسد.

وی با اشاره به پیشرفت بیش از 85 درصدی فضای فیزیکی بیمارستان امام رضا(ع) شهر مامونیه تصریح کرد:  مراحل نهایی این پروژه در حال انجام بوده و یک بیمارستان جنرال ساخته شده است.

معاون وزیر راه تصریح کرد: با توجه به سیاست‌های جدید وزارت بهداشت برای حفظ بیمارستان مرکز شهرستان به نظر می رسد نگاه فوق تخصصی به بیمارستان جدید وجود دارد و ما نیز آمادگی داریم امسال نسبت به تجهیز آن اقدام کنیم .

شهلا میرگلوبیات نماینده مردم ساوه و زرندیه در مجلس شورای اسلامی نیز گفت : در جریان این بازدید معاون وزیر راه به ما قول داده است که بیمارستان را تا پایان اسفندماه سال جاری بطور کامل از لحاظ فیزیکی به ما تحویل بدهند.

وی ادامه داد: قرار است یک مرکز فوق تخصصی در زرندیه احداث شود و با توجه به اینکه شهرستان ما بین 6 استان کشور قرار گرفته، مرکز یاد شده از خدمات این بیمارستان 35 تختخوابی نیز استفاده خواهد کرد.

به گفته میرگلوبیات با تجهیز این بیمارستان از طریق وزارت بهداشت و جذب نیروی انسانی بزودی شاهد آغاز بکار این خواسته بحق مردم شهرستان زرندیه در برخورداری از یک مرکز درمانی مجهز خواهیم بود.