تاریخ انتشار: ۱۸:۳۹:۲۸, ۷ بهمن ۱۳۹۴
صفحه استان ها » همدان

همدان دارنده رتبه پنجم تولید محصولات کشاورزی

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان همدان گفت: همدان با تولید 3.7 میلیون تن محصول کشاورزی در کشور رتبه پنجم را دارد.
رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان همدان گفت: همدان با تولید 3.7 میلیون تن محصول کشاورزی در کشور رتبه پنجم را دارد.

به گزارش اعتدال به نقل از فارس، منصور رضوانی‌جلال در کارگروه اشتغال و سرمایه‎گذاری استان همدان با تبریک دهه فجر اظهار کرد: 3.4 درصد کشاورزی کل کشور در استان همدان قرار دارد و همدان با تولید 3.7 میلیون تن محصول کشاورزی در کشور رتبه پنجم را دارد.

وی با اشاره به رتبه اول استان در منطقه در راستای تولید محصولات کشاورزی افزود: در تولیدات دامی در کشور رتبه هشتم و در منطقه رتبه اول را داریم.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان همدان با اشاره به اینکه استان در بحث تولیدات باغی در کشور رتبه سیزدهم را دارد، افزود: استان همدان در این حوزه در منطقه رتبه اول را دارد.

وی با اشاره به اینکه استان همدان در تولید سیب زمینی و سیر رتبه برتر را در کشور دارد، خاطرنشان کرد: در تولید یونجه در کشور مقام سوم و در منطقه مقام اول متعلق به استان همدان است.

رضوانی‎جلال رتبه استان همدان در تولید جو را در کشور دوم و در منطقه اول اعلام کرد و گفت: در تولید گیاهان دارویی در کشور مقام سوم و در تولید انگور نیز در کشور مقام دوم به استان همدان اختصاص دارد.

وی با اشاره به اینکه در بحث آبیاری تحت فشار در استان همدان اقدامات خوبی انجام شده است، افزود: با اجرای سیستم آبیاری تحت فشار در 120 هزار هکتار از اراضی استان همدان در این حوزه در کشور رتبه دوم را داریم.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان همدان خاطرنشان کرد: استان همدان در تولید گندم در کشور رتبه هفتم و در منطقه رتبه دوم را دارد.

وی با بیان وجود 39 فعالیت صنعتی کوچک و روستایی در استان همدان، خاطرنشان کرد: 57 فعالیت مشاغل خانگی در استان مشغول به فعالیت است و 930 صنایع تبدیلی دارای کد هستند.

رضوانی‌جلال با تاکید استفاده از شرکت‌های دانش‌بنیان گفت: با استفاده از شرکت‎های دانش‌بنیان می‌توان اختلاف بین متوسط تولیدات استان و کشور را به حداقل رساند.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان همدان با بیان اینکه در 9 ماه گذشته 302 میلیارد تومان جذب منابع صورت گرفته است، اظهار کرد: در سال 91 این رقم 235 میلیارد بوده و در سال 92 مبلغ 221 میلیارد و در سال 93 نیز 318 میلیارد تومان جذب اعتبار و منابع صورت گرفته است.