تاریخ انتشار: ۱۸:۲۶:۳۲, ۷ بهمن ۱۳۹۴
صفحه استان ها » کهکیلویه و بویراحمد

می‌توان تمام جمعیت روستایی و عشایری را تحت پوشش بیمه روستایی قرار داد

مدیرعامل صندوق بیمه اجتماعی کهگیلویه و بویراحمد گفت: با اطلاع‌رسانی و فرهنگ‌سازی درست می‌توان تمامی جمعیت روستایی و عشایری استان را تحت پوشش صندوق بیمه روستایی قرار داد.
مدیرعامل صندوق بیمه اجتماعی کهگیلویه و بویراحمد گفت: با اطلاع‌رسانی و فرهنگ‌سازی درست می‌توان تمامی جمعیت روستایی و عشایری استان را تحت پوشش صندوق بیمه روستایی قرار داد.

به گزارش اعتدال به نقل از فارس، عیسی کریمی در نشست با روستائیان دهیاران و بخشدار چاروسا در خصوص بیمه روستائیان و عشایر استان اظهار داشت: مستمری بازنشستگی در دوران پیری، مستمری از کارافتادگی ناشی از بروز حادثه و یا بیماری صعب‌العلاج و مستمری بازماندگان در صورت فوت سرپرست خانواده بوده که بازماندگان قانونی عضو بیمه روستاییان از مزایای حقوق و مستمری آن بهره‌مند می‌شوند.

کریمی با تأکید بر اینکه صندوق بیمه روستائیان و عشایری نظامی اختیاری بوده و مستلزم فرهنگ‌سازی است، افزود: همه مسئولان، مردم و اصحاب رسانه باید در راستای نهادینه کردن فرهنگ بیمه روستائیان تلاش کنند و جامعه را از مزایای این صندوق آگاه سازند.

مدیرعامل صندوق بیمه اجتماعی کهگیلویه و بویراحمد عنوان کرد: در صورتی‌ که سرپرست خانوار دچار مشکل شود به شرط دارا بودن شرط سابقه یک ساله در صندوق بعد از یک سال می‌تواند از مزایای مستمری از کارافتادگی ناشی از بروز حادثه و یا بیماری صعب‌العلاج استفاده کند.

وی افزود: با توجه به مصوبه مجلس مبنی بر اجتماعی شدن این بیمه بخش عظیمی از کشاورزان ساکن شهرها نیز حائز شرایط عضویت در صندوق شدند.

کریمی با بیان اینکه بیش از 600 نفر در چاروسا عضو بیمه اجتماعی روستائیان و عشایر هستند خاطرنشان کرد: امیدواریم تعامل بخشدار، دهیاران و اصحاب رسانه در زمینه ثبت نام کشاورزان و عشایر در چاروسا بیشتر شود و با این تعامل در آینده بیشتر خواهد شد.

مدیرعامل صندوق بیمه اجتماعی کهگیلویه و بویراحمد یادآور شد: 9 کارگزار در شهرستان کهگیلویه کار بیمه متقاضیان عضویت در صندوق بیمه اجتماعی این شهرستان را انجام می‌دهند.

وی اضافه کرد: کار بیمه روستایی علیرغم بحث حمایتی از جامعه مولد روستایی و عشایری نیاز به یک موضوع مهم و اساسی در بحث فرهنگ سازی بیمه‌ای دارد.

کریمی اظهار داشت: با اطلاع‌رسانی و فرهنگ‌سازی درست می‌توان تمامی جمعیت روستایی و عشایری استان را تحت پوشش صندوق بیمه روستایی قرار داد تا از مزایای این صندوق بهره‌مند شوند.

مدیر عامل صندوق بیمه اجتماعی کهگیلویه و بویراحمد با تأکید بر اینکه همواره در تمامی امور بر اطلاع‌رسانی در خصوص مزایای صندوق بیمه روستاییان و عشایر تأکید کردیم، گفت: از رسانه‌های استان اعم از مکتوب و مجازی، صدا و سیمای استانی و کسانی که از این موضوع آگاه هستند خواست تا اطلاع‌رسانی لازم را داشته باشند.