تاریخ انتشار: ۱۸:۱۷:۳۸, ۷ بهمن ۱۳۹۴
صفحه استان ها » قزوین

سفر هیات اقتصادی سنگاپور به قزوین با هدف سرمایه‌گذاری

معاون برنامه‌ریزی و اشتغال استانداری قزوین گفت: رویکرد اصلی ما در دیدار با هیات‌های تجاری جذب سرمایه برای سرمایه‌گذاری در استان است.
معاون برنامه‌ریزی و اشتغال استانداری قزوین گفت: رویکرد اصلی ما در دیدار با هیات‌های تجاری جذب سرمایه برای سرمایه‌گذاری در استان است.

به گزارش اعتدال به نقل از ایسنا، جلسه‌ شورای روابط خارجی استان با حضور مدیران ادارات و سازمان‌های حوزه اقتصادی و فناوری اطلاعات و مسئولان دانشگاه آزاد به‌منظور هماهنگی سفر هیات تجاری سنگاپور در سالن معاونت توسعه مدیریت و منابع انسانی برگزارشد.

عباسعلی درافشانی، معاون برنامه‌ریزی و اشتغال استانداری قزوین در این جلسه اظهار کرد: این هیات تجاری با هماهنگی‌های معاونت علمی رئیس جمهور و وزارت فناوری اطلاعات و ارتباطات فردا وارد قزوین می‌شود.

وی افزود: هیات سنگاپوری به‌عنوان یک شرکت مشاور و جذب سرمایه‌گذاری‌های آسیای شرقی و اروپایی درزمینهٔ ایجاد شهرک‌های صنعتی، ایجاد پارکهای علم و فناوری، پیشرفت اقتصادی و زیباسازی شهری و ارتباط نزدیک با داروسازن فعالیت دارد.

درافشانی با اشاره به موفقیت‌های برجام به فرصت‌های پساتحریم اشاره و تصریح کرد: این سفر به‌عنوان یک فرصت شناخته می‌شود و باید به‌صورت هوشمندانه از فرصت پیش‌آمده جهت معرفی ظرفیت‌ها و توانمندی‌های استان و جذب سرمایه برای سرمایه‌گذاری کمال استفاده را برد.

معاون برنامه‌ریزی و اشتغال استانداری ادامه داد: در ابتدا این هیات تجاری، نشست کارشناسی با مدیران و مسئولان ذی‌ربط و سپس باهدف ارائه گزارش و تصمیم‌گیری‌های نهایی، دیداری با استاندار قزوین خواهند داشت.

وی اضافه کرد: همچنین این هیات تجاری در ادامه از پارک علم و فناوری امام خمینی(ره) و مرکز رشد واحدهای فناور دانشگاه آزاد اسلامی قزوین و چندین طرح و پروژه دیگر و اماکن تاریخی استان بازدید می‌کند.

معاون استاندار قزوین خاطرنشان کرد: هدف دیگر این سفر آشنایی هیات سنگاپوری با ظرفیت‌های استان در بخش دولتی و خصوصی است که البته به بخش خصوصی باید بیشتر توجه شود.

وی در ادامه به موضوع برنامه‌ها و هماهنگی‌های لازم برای هیات‌های خارجی اشاره کرد و گفت: باید برای تشریفات و هماهنگی‌های برنامه‌های هیات‌های خارجی، بررسی‌ها و کارشناسی‌های تخصصی انجام شود و یک بسته اقتصادی و تجاری که در آن فرصت‌ها و اولویت‌های سرمایه‌گذاری استان مشخص‌شده، به هیات‌های خارجی ارائه شود.

درافشانی  همچنین در جلسه شورای روابط خارجی درباره هیات سرمایه‌گذاری مالزی گفت: یک هیات سرمایه‌گذاری در حوزه پتروشیمی و صنایع پائین‌دستی هم به‌صورت غیررسمی امروز با استاندار دیدار می‌کنند که در این دیدار ظرفیت‌ها و توانمندی‌های استان موردبحث و بررسی قرار می‌گیرد.