تاریخ انتشار: ۱۸:۱۴:۵۹, ۷ بهمن ۱۳۹۴
صفحه استان ها » قم

تخصیص 150 میلیارد ریال برای حوزه آبریز رودخانه قمرود

معاون وزیر کشور و رئیس سازمان مدیریت بحران کشور از تخصیص 150 میلیارد ریال برای حوزه آبریز رودخانه قمرود خبر داد.
معاون وزیر کشور و رئیس سازمان مدیریت بحران کشور از تخصیص 150 میلیارد ریال برای حوزه آبریز رودخانه قمرود خبر داد.

به گزارش اعتدال به نقل از ایسنا، اسماعیل نجار در نشست ستاد مدیریت بحران استان قم با اشاره به اهمیت آموزش و مهارت برای مقابله با خسارت های احتمالی در زمان بحران گفت: هر اندازه که در بحث افزایش آموزش و مهارت نیروهای امدادی اقدام کنیم به همان اندازه در زمان بحران، کاهش خسارت را خواهیم داشت

وی با اشاره به حادثه خیز بودن ایران و احتمال وقع 35 عنوان حادثه در کشور اظهار کرد: زلزله و سیل از مهمترین حوادث در ایران است که بهترین راهکار مقابله با این حوادث، مسأله پیشگیری است.

وی با اشاره به رسالت و ماهیت این سازمان در مدیریت شرایط بحرانی در کشور تصریح کرد: در برخی از حوادث و مسائل زیست محیطی باید دستگاه‎های ذیربط با مدیریت صحیح منابع و نیز بستر سازی لازم زمینه بوجود آمدن بحران را برطرف کنند.

معاون وزیر کشور لزوم بروز رسانی تجهیزات دستگاه‎ها را مورد توجه قرار داد و ادامه داد: نظارت دقیق و استاندارد سازی مصالح و نیز استحکام بناها و سازه‎ها امری ضروری است و در پیشگیری از وقوع بحران نقشی تعیین کننده دارد.

وی با بیان اعتبارات مناسبی که در اختیار سازمان مدیریت بحران استان قم قرار گرفته است افزود: منابع تخصیص یافته در حوزه‎های پیش بینی و پیشگیری و نیز مقابله با حوادث غیر مترقبه تبیین شده است،که مبلغ 15 میلیارد تومان برای حوزه آبریز رودخانه قمرود تا ابتدای سال آینده تخصیص می یابد .

وی همچنین با تأکید بر لزوم اصلاح کانال های آب در شهرک پردیسان افزود: سازمان مدیریت بحران کشور از این طرح حمایت می کند و برنامه هشدار سریع درمورد خطرات سیل در رودخانه های کشور را برای استان قم نیز ایجاد خواهد نمود.

رئیس سازمان مدیریت کشور در پایان با بیان اهمیت آموزش در مواقع بحرانی ادامه داد: اعتبار لازم برای برنامه های آموزشی در سطح مدیران ارشد استان و نیز در سطح عمومی با استفاده از ظرفیت های صدا وسیمای استان تخصیص خواهد یافت.

لازم به ذکر است شورای هماهنگی مدیریت بحران شامل چهارده کارگروه می باشد که برخی از رؤسای این کار گروه ها در ابتدای جلسه به بیان وضعیت استان در موضوع مدیریت بحران و مسائل پیرامون آن پرداختند.