تاریخ انتشار: ۱۸:۰۹:۵۱, ۷ بهمن ۱۳۹۴
صفحه استان ها » فارس

آغاز اجلاسیه پیشکسوتان محیط زیست در شیراز

اجلاسیه پیشکسوتان محیط زیست و حامیان حقوق شهروندی کشور به مدت دو روز در شیراز آغاز به کار کرد.
اجلاسیه پیشکسوتان محیط زیست و حامیان حقوق شهروندی کشور به مدت دو روز در شیراز آغاز به کار کرد.

به گزارش اعتدال به نقل از مهر، مدیر عامل هلدینک تامین در اجلاسیه دو روزه پیشکسوتان محیط زیست و حامیان حقوق شهروندی، گفت: این هولدینگ متشکل از ۱۷ کارخانه سیمان در سراسر کشور است.

صادق افشار با اشاره به ایجاد آلودگی کارخانه های سیمان و مشکلات زیست محیطی که در پی دارد، افزود: در مجموعه کارخانه های سیمان هولدینگ فارس و خوزستان از سال ۱۳۸۶ اقدام به نصب فیلتر های مخصوص پیشگیری از آلودگی شد و این در حالی است که این روند در دیگر کارخانه ها از سال گذشته آغاز شده است.

وی افزود: برای پیشگیری مشکلات زیست محیطی توسط کارخانه های سیمان طرحی جامع پیشنهاد شده که بیش ۲۰ حوزه فعالیت صنایه سیمان را در برمی گیرد.

مدیرعامل هلدینگ تامین بخش تولید و معدن را به عنوان دو حوزه مهم که در این طرح دیده شده و مستقیم تحت نظارت قرار می گیرد نام برد و ادامه داد: در بخش معدن مستقیم با محیط زیست سر و کار داریم که اگر نظارت ویژه ای انجام نشود با مشکلات اکو سیستمی روبرو خواهیم شد.

افشار تاکید کرد: تولید در کارخانه های سیمان نیز از دیگر بخش هایی است که اگر نظارت نباشد تاثیر بسزایی در ایجاد آلودگی خواهد داشت.

وی ادامه داد: کارگران در محیط کار می بایستی از آرامش، ایمنی و بهداشت برخوردار باشند تا بازده بیشتری داشته باشند.

مدیر عامل هلدینگ تامین تصریح کرد: در طرح جامع زیست محیطی یکی از موضوع هایی که بخوبی دیده شده و در ایجاد نشاط و آرامش کارگران و در پایین آوردن آلودگی تاثیر دارد ایجاد فضای سبز است که کارخانه ها را مکلف می کند تا ۲۵ درصد از فضای موجود را به فضای سبز اختصاص دهند.