تاریخ انتشار: ۱۸:۰۲:۱۷, ۷ بهمن ۱۳۹۴
صفحه استان ها » سمنان

بهره‌گیری از ظرفیت فرهنگ برای ترویج استفاده از کالاهای ایرانی

رئیس دبیرخانه کمیسیون مبارزه با قاچاق کالا و ارز استانداری سمنان گفت: بهره‌گیری از ظرفیت فرهنگ بهترین روش ترویج استفاده از کالاهای ایرانی است.
رئیس دبیرخانه کمیسیون مبارزه با قاچاق کالا و ارز استانداری سمنان گفت: بهره‌گیری از ظرفیت فرهنگ بهترین روش ترویج استفاده از کالاهای ایرانی است.

به گزارش اعتدال به نقل از فارس، علیرضا هاشمی در نشست مطبوعاتی که با حضور اصحاب رسانه در سالن جلسات حوزه هنری استان سمنان برگزار شد، اظهار داشت: در راستای حمایت از تولیدات داخلی و تقویت باورهای مردمی به منظور استفاده از کالاهای داخلی و تقویت اقتصاد داخلی بر آن شدیم تا در راستای ایفای نقش هنرمندان و افزایش توانمندی مردمی با استفاده از نقش هنر در تولیدات ایرانی، جشنواره «ایرانی کالای ایرانی بخر» را برگزار کنیم.

وی افزود: این جشنواره توسط واحد فرهنگی و تبلیغات کمیسیون مبارزه با قاچاق کالا و ارز استانداری سمنان و به همت و یاری حوزه هنری استان سمنان برگزار می‌شود.

رئیس دبیرخانه کمیسیون مبارزه با قاچاق کالا و ارز استانداری سمنان اظهار داشت: برای رشد، توسعه و بالندگی کشور نیازمندیم کالاهای داخلی را هم در بعد کیفیت و هم در بحث مصرف و عرضه تقویت کنیم که این امر نیز مستلزم همراهی و همکاری مردم به بهترین وجه است.

هاشمی گفت: بهره‌گیری از ظرفیت فرهنگ بهترین روش استفاده از کالاهای ایرانی است؛ چراکه کار فرهنگی دارای مزایایی از جمله گسترش هم‌بستگی‌های فرهنگی و اجتماعی به واسطه استفاده از کالاهای ملی و محلی و تقویت فرهنگ و باور اجتماعی است.

وی افزود: همچنین با توجه به اینکه در جنگ نرم و شبیخون فرهنگی دشمن به دنبال این است که ضعف فرهنگی در داخل کشور ایجاد کند، باید به بحث فرهنگ توجه بیشتری داشته باشیم.

هاشمی با بیان اینکه تمام مجموعه‌های نقش‌آفرین در استفاده از کالاهای ایرانی باید نقشی یاری‌دهنده داشته باشند، افزود: رسانه نقشی بی‌بدیل در این عرصه دارد و یکی از پایه‌های فرهنگ‌ساز جامعه محسوب می‌شود.

رئیس دبیرخانه کمیسیون مبارزه با قاچاق کالا و ارز استانداری سمنان ادامه داد: جشنواره «ایرانی کالای ایرانی بخر» امسال به صورت استانی برگزار می‌شود و درصورتی‌که مشارکت مردمی را شاهد باشیم، گام‌های بلندتری را در آینده به صورت کشوری برخواهیم داشت.

هاشمی بیان کرد: اولویت ستاد مرکزی و کمیسیون هماهنگی مبارزه با قاچاق کالا و ارز انجام کارهای فرهنگی است و تاکنون به موفقیت‌های خوبی نیز در این زمینه دست یافته است.

وی افزود: در استانی که به فرهنگ مشهور است و با وجود هنرمندان زبده‌ای که از گذشته تا به امروز در این استان حضور دارند، امیدواریم در راستای اهداف حمایت از تولیدات داخلی گام‌های بزرگ‌تری برداریم.