تاریخ انتشار: ۱۷:۵۰:۲۵, ۷ بهمن ۱۳۹۴
صفحه استان ها » زنجان

درآمد 638 میلیارد ریالی گمرک استان زنجان

مدیرکل گمرگ استان زنجان گفت: درآمد 10 ماهه گمرک استان زنجان رقمی بیش از 638 میلیارد و 794 میلیون ریال بوده است.‌
 
به گزارش اعتدال به نقل از ایسنا، احمد برکابیان اظهار کرد:‌ طی 10 ماهه امسال بیش از 98 هزار و 515 تن انواع محصولات صنعتی و کشاورزی از گمرک استان صادر شده است که به ترتیب ارزش شامل شمش روی، ترانسفورماتور، رول تیشو، انواع کشمش، خرما و رب گوجه فرنگی، سیم و کابل، شمش مس، محصولات لبنی، شمش سرب، شمش چدن، منسوج نبافته اسپان‌لس، سنگ گرانیت و تراورتن، دستمال کاغذی، فرش ماشینی و بنتونیت بوده‌اند.
 
وی با بیان اینکه ارزش دلاری این میزان صادرات بیش از 156 میلیون و 784 هزار دلار بوده است، گفت:‌ 32 کشور مقصد کالاهای صادراتی از گمرک استان زنجان بودند که 5 کشور اول به ترتیب ارزش ترکیه، عراق، آذربایجان، افغانستان و پاکستان بودند.
 
برکابیان در خصوص کشورهای مبداء واردات به گمرک استان زنجان، تصریح کرد: 40 کشور مبداء واردات به گمرک استان زنجان طی این مدت بودند که به ترتیب ارزش اقلام و کالاهای وارداتی ترکیه، هند، آلمان، چین، ایتالیا، سوئیس، بلژیک و ایالات متحده آمریکا هستند.
 
این مسئول با بیان اینکه ارزش واردات در 10 ماهه امسال 184 میلیون و 509 هزار و 569 دلار بوده است، تاکید کرد:‌ ماشین‌آلات، فیلم پلی‌اتیلن، نوار جلو پوشک، گرانول، نخ نایلون،‌خمیر کاغذسازی، ورق هسته و کک متالوژی از مهم‌ترین اقلام وارداتی در این مدت بودند.
 
مدیرکل گمرک استان زنجان با اشاره به گمرک اقلام پستی، خاطرنشان کرد: تعداد بسته‌های صادره 281 بسته به ارزش 5414 دلار و تعداد بسته‌های وارده 943 بسته به ارزش 17 هزار و 435 دلار بوده است.‌