تاریخ انتشار: ۱۷:۲۲:۰۸, ۷ بهمن ۱۳۹۴
صفحه استان ها » بوشهر

رفع دغدغه‌های درمانی جانبازان

معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان بنیاد شهید گفت: برای انجام امور درمانی جانبازان پزشکان از تهران به استان‌ها اعزام می‌شوند.
معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان بنیاد شهید گفت: برای انجام امور درمانی جانبازان پزشکان از تهران به استان‌ها اعزام می‌شوند.

به گزارش اعتدال به نقل از مهر، حجت‌الاسلام سید محمد علی شهیدی محلاتی در سفر دو روزه خود به استان بوشهر در جمع خبرنگاران اظهار داشت: مردم استان بوشهر در دفاع از این نظام و انقلاب همواره پیشتاز بوده‌اند و شهدا و ایثارگران زیادی را تقدیم نظام و انقلاب کرده‌اند.

وی دیدار با خانواده‌های شهدا را به عنوان یکی از اهداف مهم سفر خود به استان بوشهر عنوان کرد و ادامه داد: تجلیل از خانواده‌های شهدا به‌ویژه شهدای هسته‌ای را به صورت جدی در دستور کار داریم.

رئیس سازمان بنیاد شهید اضافه کرد: یکی از برنامه‌های ما پس از موفقیت برجام که با مقاومت مردم محقق شده است، تجلیل از خانواده‌های هسته‌ای است که در استان بوشهر نیز این مهم انجام می‌شود.

وی از توسعه اشتغال برای خانواده‌های ایثارگران خبر داد و خاطرنشان کرد: ۴۵ هزار شغل در جامعه ایثارگری ایجاد شده است و افراد جدیدی نیز متقاضی اشتغال هستند که تلاش داریم زمینه اشتغال این افراد را فراهم کنیم.

حجت‌الاسلام شهیدی محلاتی بیان کرد: در بودجه سال ۹۵ شاهد افزایش ۱۲ درصدی بودجه سازمان بنیاد شهید هستیم که این افزایش اعتبارات بیشتر برای حقوق کارکنان هزینه خواهد شد.

معاون رئیس جمهور با بیان اینکه ۹۰ درصد از جانبازان از وضعیت درمانی خود راضی هستند، افزود: سازمان بنیاد شهید عملکرد موفقی را در زمینه بیمه جانبازان و انجام امور درمانی آنها داشته است و شاهد رضایت‌مندی خوبی هستیم

وی با بیان اینکه با افزایش سن جانبازان نگرانی‌هایی در مورد درمان آنها وجود دارد، اظهار کرد: برای تامین داروهای مورد نیاز جانبازان که بیمه پرداخت نمی‌کند، از محل صندوق سلامت پرداخت می‌کنیم و برای انجام امور درمانی نیز پزشکان از تهران به استان‌ها اعزام می‌شوند.