تاریخ انتشار: ۱۵:۵۷:۱۰, ۷ بهمن ۱۳۹۴
صفحه استان ها » اردیبل

زمینه اشتغال عزت مندانه جوانان در اردبیل فراهم شود

استاندار اردبیل گفت: ضروری است با تکیه‌بر اقتصاد و صنعت دانش‌بنیان زمینه اشتغال عزت مندانه جوانان این استان فراهم شود.
استاندار اردبیل گفت: ضروری است با تکیه‌بر اقتصاد و صنعت دانش‌بنیان زمینه اشتغال عزت مندانه جوانان این استان فراهم شود.

به گزارش اعتدال به نقل از مهر، مجید خدابخش در همایش شرکت های دانش‌بنیان با محوریت آشنایی با کسب و کار مبتنی بر فناوری و دانش‌بنیان تصریح کرد: در وضعیت فعلی جوانان استان به ویژه فارغ التحصیلان دانشگاهی نیازمند اشتغال هستند.

وی با تاکید به اینکه استخدام های دولتی محدود شده است، اضافه کرد: در ادارات به غیر از نیروی جایگزین نیروهای بازنشسته استخدام نداریم.

استاندار اردبیل با بیان اینکه در این وضعیت توجه به زمینه های اشتغال همراه با عزت مورد تاکید است، افزود: از سوی دیگر در راستای توجه به منویات رهبری لازم است در اقتصاد موضوع دانش‌بنیان محور قرار گیرد.

خدابخش برگزاری همایش هایی از این دست را فرصتی برای معرفی قابلیت های ورود به صنایع دانش‌بنیان برای جوانان دانست و متذکر شد: صنایع دانش‌بنیان تحولات اساسی در تمامی حوزه های زندگی فراهم آورده و امروز به یکی از اساسی ترین محورهای اقتصاد تبدیل شده است.

وی افزود: هر چند با ورود صنایع دانش‌بنیان اشتغال های سنتی بیکار می شوند اما در مقابل شغل های متعددی ایجاد می شود و این همان موضوعی است که باید جوانان توجه داشته باشند.

وی وظیفه دولت را حمایت از این نوع اشتغال ها عنوان کرد و افزود: با ایجاد پارک های علم و فناوری، مراکز رشد و ارائه تسهیلات می توان از این نوع اشتغال حمایت داشت.

صنایع دانش‌بنیان دریایی از فرصت های شغلی است

در این جلسه رئیس پارک علم و فناوری استان اردبیل نیز با بیان اینکه صنایع دانش‌بنیان تمامی مفاهیم و ابعاد زندگی را تغییر داده است، تصریح کرد: به عنوان مثال ما امروز با صرف شهروند مواجه نیستیم و شهروندان به کاربران مداوم اینترنت تبدیل شده اند که بدون دیدار فیزیکی به تبادل اطلاعات اقدام می کنند.

عبدالقیوم قلی پوری تاکید دارد که در چنین وضعیتی صنایع دانش‌بنیان فرصت های بی نظیر درآمد زایی را به ویژه در مقابل جوانان فارغ التحصیل دانشگاهی گسترده است.

وی با بیان اینکه هر لپ تاپ می تواند خود به یک کارخانه بزرگ تولیدی تبدیل شود، ادامه داد: برگزاری همایش شرکت های دانش‌بنیان با هدف آشنایی کارآفرینان، جوانان خلاق و مبتکران با شیوه های جدید کسب و کار برگزار می شود.

رئیس پارک علم و فناوری استان به ضرورت بهره گیری از ظرفیت های صنایع دانش‌بنیان در استان تاکید کرد و افزود: در این راستا پارک علم و فناوری با جهت حمایت از کارآفرینان و مراکز رشد راه اندازی شده است.