تاریخ انتشار: ۱۵:۵۳:۳۷, ۷ بهمن ۱۳۹۴
صفحه استان ها » اصفهان

درخواست واگذاری 2 هزار هکتار زمین برای ایجاد منطقه گردشگری در گلپایگان

مدیرعامل شرکت توسعه عمران گلپایگان گفت: برای ایجاد منطقه گردشگری در گلپایگان قطعه زمینی به مساحت 2 هزار و 232 هکتار در اطراف سد کوچری جدید طبق پیشنهاد و نظر مشاوران، از سوی استانداری اصفهان درخواست شده است.
مدیرعامل شرکت توسعه عمران گلپایگان گفت: برای ایجاد منطقه گردشگری در گلپایگان قطعه زمینی به مساحت 2 هزار و 232 هکتار در اطراف سد کوچری جدید طبق پیشنهاد و نظر مشاوران، از سوی استانداری اصفهان درخواست شده است.

به گزارش اعتدال به نقل از فارس، مجتبی صفایی در نشست خبری با خبرنگاران اظهار داشت: شرکت تعاونی توسعه و عمران شهرستانی گلپایگان اولین شرکت تعاونی است که بر اساس قانون اساسی و طبق مصوبات سال 89 مجلس شورای اسلامی مبنی بر تأسیس شرکت تعاونی با حق عضویت 50 درصدی ساکنان شهرستان تأسیس و به ثبت رسیده است.

وی با بیان اینکه شرکت تعاونی توسعه و عمران شهرستانی گلپایگان در راستای تحقق توسعه متوازن شهرستان فعالیت خود را آغاز کرده است تصریح کرد: این شرکت هفت نفر عضو هیئت‌ مدیره دارد که در اولین پذیره‌نویسی 2 هزار و 867 نفر با خرید هشت سهم عضو شده‌اند و تاکنون تعداد 23 هزار و 634 سهم خریداری شده است.

صفایی گفت: در مرحله اول یک‌سوم سهام شرکت از سهام‌داران خریداری شد؛ که مبلغ 15 میلیارد و 360 میلیون ریال به حساب شرکت توسعه عمران شهرستانی گلپایگان واریز شده است.

وی با بیان اینکه دیدگاه مردم گلپایگان نسبت به اعضاء هیئت‌ مدیره اعتماد و امانت‌داری است و سود و منفعت این شرکت برای عموم شهرستان است تأکید کرد: عمران و آبادانی شهرها و روستاهای شهرستان، سرمایه‌گذاری مالکیت و مدیریت در فعالیت‌ها و بنگاه‌های اقتصادی، ایجاد واحدهای اقتصادی - تولیدی - توزیعی و خدماتی، خرید به هنگام سهام بنگاه‌های دولتی مستقر در شهرستان، سرمایه‌گذاری در طرح‌های توسعه‌ای که به صورت مادر تخصصی و بهره‌برداری از فعالیت‌ها و احیای بافت‌های فرسوده شهرستان از مهم‌ترین اهداف این شرکت تعاونی است.

وی اظهار داشت: یکی از اهداف شرکت تعاونی توسعه عمران ایجاد منطقه گردشگری در گلپایگان است که در همین زمینه قطعه زمینی به مساحت 2 هزار و 232 هکتار در اطراف سد کوچری جدید طبق پیشنهاد و نظر مشاوران، از سوی استانداری اصفهان درخواست شده است.

مدیرعامل شرکت توسعه و عمران شهرستانی گلپایگان با بیان اینکه واگذاری زمین با مساحت بالای 20 هزارهکتار طبق مصوبه هیئت وزیران با یک روال طولانی مواجه می‌شود گفت: تاکنون با حفظ حریم‌های اطراف سد کوچری فقط یک هزار و 770 هکتار برای ایجاد منطقه گردشگری بلوکه شده است.