تاریخ انتشار: ۱۵:۵۱:۳۷, ۷ بهمن ۱۳۹۴
صفحه استان ها » اصفهان

استفاده درست از ابزار رسانه معادلات جهانی را تغییر می‌دهد

شهردار اصفهان گفت: در قرن جدید تعریف قدرت تغییر کرده است و در کنار قدرت سخت قدرت نرم و هوشمند نیز مطرح می‌شود و در این راستا استفاده درست از ابزار رسانه معادلات جهانی را تغییر می‌دهد.
شهردار اصفهان گفت: در قرن جدید تعریف قدرت تغییر کرده است و در کنار قدرت سخت قدرت نرم و هوشمند نیز مطرح می‌شود و در این راستا استفاده درست از ابزار رسانه معادلات جهانی را تغییر می‌دهد.

به گزارش اعتدال به نقل از فارس، مهدی جمالی‌نژاد در آئین افتتاحیه بیست و پنجمین نشست کمیته روابط عمومی و امور بین‌المللی شهرداری‌های کلانشهرهای کشور با بیان اینکه امروزه کلانشهرها در حال پوست‌اندازی و شروع یک دوره جدید هستند گفت: نقش روابط عمومی‌ها در این تغییر اساسی خواهد بود.

وی در ادامه با اشاره به انواع قدرت گفت: در قرن جدید تعریف قدرت تغییر کرده است و در کنار قدرت سخت قدرت نرم و هوشمند نیز مطرح می‌شود و در این راستا استفاده درست از ابزار رسانه معادلات جهانی را تغییر می‌دهد.

شهردار اصفهان ادامه داد: اگر به دنبال شهری پایدار و توسعه‌ یافته هستیم باید در توسعه محلات و حفظ تعلق شهروندان تمرکز کنیم، نباید شهروندان خودشان را از محله و مدیران شهری جدا بدانند.

وی اضافه کرد: این حس تعلق باعث انسجام درون محلات و همدلی میان شهروندان در مناطق و کل شهر خواهد شد و به تبع آن یک دفاع و همبستگی اجتماعی در کل کشور به وجود خواهد آمد.

جمالی‌نژاد با بیان اینکه در حال حاضر سلسله مراتب بالا به پایین معنی خودش را از دست داده اظهار داشت: قدرت نرم برخلاف قدرت سخت بر مبنای همکاری و مشارکت صورت می‌گیرد، در عصر آینده که عصر مجازی نامگذاری شده باید فرایندها بر مبنای مشارکت تغییر کند.

وی با انتقاد از استفاده ابزارهای قرن بیستم برای حل مشکلات در قرن بیست و یک گفت: باور کنیم دنیا در حال تغییر است و باید درک درستی از مسائل داشته باشیم.

جمالی‌نژاد در ادامه به تقسیم‌بندی مدیران پرداخت و عنوان کرد: مدیری که فقط به توان و زور بازوی خودش تکیه می‌کند یک مدیر جهان چهارمی است، مدیری که در فکر دانش خودش تصمیم‌گیری می‌کند جهان سومی است، مدیری که بر مبنای سازمان و روش‌ها و سلسله مراتب حرکت می‌کند جهان دومی و مدیری که بر اساس فکر خلاق و نوآور به پیش می‌رود یک مدیر جهان اولی است.

وی با بیان انواع تقسیم‌بندی دیپلماسی تصریح کرد: دیپلماسی به دو نوع رسمی و عمومی تقسیم می‌شود که رسمی، آنچه میان دولت‌ها بوده و عمومی ارتباط میان مردم است که اهمیت آن تا آنجاست که می‌تواند دیپلماسی رسمی را هم تحت تاثیر قرار دهد.

شهردار اصفهان دیپلماسی عمومی را دوجانبه و چند جانبه دانست و افزود: دیپلماسی عمومی دو جانبه همان ارتباط میان شهرهای خواهرخوانده است و چند جانبه ارتباط شهر با سازمان‌های بین‌المللی است که در این راستا اصفهان با 13 شهر خواهرخوانده و عضو هشت سازمان بین‌المللی تا به امروز شده است.

وی در پایان با اشاره به پیوستن اصفهان به شبکه‌های خلاق بیان کرد: عضویت در این نوع سازمان‌ها و شبکه‌ها ظرفیت بالایی را برای شهر اصفهان به وجود می‌آورد که می‌توان با ایجاد دفاتری مشترک این ظرفیت را در اختیار دیگر شهرها نیز قرار داد.

بیست و پنجمین نشست کمیته روابط عمومی و امور بین‌المللی شهرداری‌های کلانشهرهای کشور صبح امروز به میزبانی شهر اصفهان آغاز شد؛ در این نشست دو روزه مدیران روابط عمومی و امور بین‌الملل 14 کلانشهر کشور در کارگروه‌هایی با موضوع‌های زیباسازی شهر و دیپلماسی شهری حضور خواهند یافت.