تاریخ انتشار: ۱۵:۴۱:۰۶, ۷ بهمن ۱۳۹۴
صفحه استان ها » آذربایجان شرقی

۱۴ طرح مشاغل خانگی شهرستان اهر تسهیلات قرض الحسنه دریافت کردند

فرماندار شهرستان اهر گفت: از ۱۴۵ طرح مشاغل خانگی این شهرستان به ۱۴ طرح تسهیلات قرض الحسنه پرداخت شده است.
فرماندار شهرستان اهر گفت: از ۱۴۵ طرح مشاغل خانگی این شهرستان به ۱۴ طرح تسهیلات قرض الحسنه پرداخت شده است.

به گزارش اعتدال به نقل از مهر، سید محمد عابدی در جلسه تخصصی کارگروه اشتغال و سرمایه گذاری شهرستان اهر اظهار داشت: امسال میزان تسهیلات اختصاص یافته مشاغل خانگی به شهرستان اهر هشت میلیارد و ۸۶۰ میلیون ریال با ۱۴۵ طرح  بود که تاکنون برای ۱۴ طرح تسهیلات پرداخت شده است.

وی در ادامه افزود: با توجه به اینکه در ماه های پایانی سال قرار داریم، از دستگاه های اجرایی و بانک ها انتظار داریم هرچه سریع تر نسبت به معرفی و پرداخت تسهیلات به متقاضیان اقدام کنند.

فرماندار شهرستان اهر از تشکیل کمیته کارشناسی نظارت بر طرح های مشاغل خانگی نیز خبر داد و گفت: هدف از تشکیل این کمیته نظارت به هزینه کرد وام های پرداختی در محل مربوطه است و از اعضای این کمیته انتظار داریم پیگیر روند جذب و پرداخت تسهیلات و همچنین ایجاد اشتغال باشند و گزارش خود را به صورت منظم اعلام کنند.

 وی با بیان اینکه در پرداخت تسهیلات مشاغل خانگی هیچ محدودیتی وجود ندارد، افزود: پرداخت های  تسهیلات مشاغل خانگی به صورت شناور است و اگر بتوانیم به موقع تسهیلات اختصاص یافته به شهرستان را پرداخت کنیم، می توان اعتبارات بر زمین مانده شهرستان های دیگر را جذب کرد.

عابدی در پایان گفت: بیکاری و ایجاد اشتغال به یک دغدغه برای مسئولان شهرستان اهر تبدیل شده و با توجه به اینکه این شهرستان دارای پتانسیل ها و ظرفیت های مختلف در بخش های کشاورزی، گردشگری و معدنی است، از سرمایه گذاری در این بخش ها در راستای ایجاد اشتغال در شهرستان اهر حمایت می شود.