تاریخ انتشار: ۱۷:۲۷:۴۴, ۶ بهمن ۱۳۹۴
صفحه استان ها » مازندران
نماینده مردم قائم‌شهر:

سفر روحانی به ایتالیا؛ گشایش باب جدید همکاری ها در پسابرجام

سفر آقای روحانی به ایتالیا گشایش باب جدیدی در حوزه دیپلماسی کشور است، لذا امیدواریم که با برنامه ریزی دقیق و حساب شده از فرصت به وجود آمده نهایت استفاده را در راستای منافع کشور ببریم.
هادی حسینی نماینده مردم قائم‌شهر و عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی در گفت و گو با پایگاه خبری تحلیلی اعتدال در مورد سفر آقای روحانی به ایتالیا گفت: سفر آقای روحانی به ایتالیا گشایش باب جدیدی در حوزه دیپلماسی کشور است، لذا امیدواریم که با برنامه ریزی دقیق و حساب شده از فرصت به وجود آمده نهایت استفاده را در راستای منافع کشور ببریم. 

وی افزود: یکی از ویژگی های سفر رئیس جمهور به اروپا باز شدن فضای مطلوب برای انجام فعالیت های اقتصادی است، لذا اتخاذ سیاست های درستی که موضع جمهوری اسلامی ایران را تثبیت کند، ما را قادر می سازد که موفق تر از گذشته عمل کنیم. 

عضو کمیسیون صنایع خاطرنشان کرد: امروز که روابط ایران وارد فضای تازه ای شده است، امیدواریم رفتارهای خصمانه غرب هم تغییر کرده باشد و دیگر شاهد بداخلاقی ها و خلف وعده های قبل نباشیم.
 
حسینی ادامه داد: جمهوری اسلامی در تمامی دوران ها بر حسن نیت خود تاکید داشته است، این گشایش می تواند جلوه گاه خوبی برای نشان دادن چهره واقعی ایران اسلامی به تمامی جهان به ویژه اروپا باشد.

وی تاکید کرد: ایران باید روابط وسیع و تعریف شده ای با کشورها داشته باشد. گشایش فضای اقتصادی باید به رونق اقتصادی ایران و از میان رفتن رکود منتج شود و باید به نحوی تعامل کنیم که هم بازار ایران به روی دنیا و هم بازار دنیا به روی ایران بازگشایی شود و بتوانیم از گردش مالی بین المللی سهم خود را افزایش دهیم. 

عضو کمیسیون صنایع با بیان این که در دوران اصلاحات نتوانستیم از گشایش فضای بین المللی استفاده کنیم، گفت: در دوران اصلاحات برنامه های دقیقی نگارش نشد و از همین رو با مشکلات مختلفی مواجه شدیم که امیدواریم در دولت تدبیر و امید سیاست های خوبی جهت تعامل با دنیا شکل گرفته شده باشد.

حسینی در پایان تصریح کرد: باید از فرصت ها درست استفاده کرد.  این که  تا چه میزان بتوانیم از شرایط به وجود آمده استفاده کنیم به مسئولان و تصمیمات آنها بستگی دارد. لذا باید قدر فرصت ها را بدانیم تا در مقاطع بعدی حسرت آن بر دل باقی نماند.