تاریخ انتشار: ۰۷:۴۱:۰۹, ۶ بهمن ۱۳۹۴
صفحه استان ها » گیلان

تولید روزانه 2 هزار مگاوات برق در گیلان

مدیرعامل شرکت سهامی برق منطقه‌ای گیلان به مصرف روزانه 700 تا 800 مگاوات برق در این استان اشاره کرد و گفت: روزانه دو هزار مگاوات برق در گیلان تولید می‌شود.
مدیرعامل شرکت سهامی برق منطقه‌ای گیلان به مصرف روزانه 700 تا 800 مگاوات برق در این استان اشاره کرد و گفت: روزانه دو هزار مگاوات برق در گیلان تولید می‌شود.

به گزارش اعتدال به نقل از فارس، عظیم بلبل‌آبادی اظهار کرد: شبکه انتقال و فوق توزیع برق در استان به عهده شرکت سهامی برق منطقه‌ای گیلان است.

وی به مصرف روزانه 700 تا 800 مگاوات برق در فصل زمستان در گیلان اشاره کرد و افزود: روزانه دو هزار مگاوات تولید برق در استان داریم و برق مازاد بر مصرف به دیگر استان‌ها منتقل می‌شود.

مدیرعامل شرکت سهامی برق منطقه‌ای گیلان با تاکید بر تامین سوخت مورد نیاز نیروگاه‌های برق در استان، بیان کرد: ظرفیت مخزن سوخت نیروگاه سیکل ترکیبی گیلان 160 میلیون لیتر است و اکنون 38 میلیون لیتر ذخیره سوخت داریم.

بلبل‌آبادی، 75 درصد از ظرفیت سوخت مخزن نیروگاه سیکل ترکیبی گیلان را خالی دانست و تصریح کرد: در صورت قطع گاز روزانه شش میلیون لیتر مصرف سوخت نیروگاه مذکور است.

وی به تامین روزانه پنج میلیون متر مکعب گاز نیروگاه سیکل ترکیبی گیلان اشاره کرد و گفت: سوخت نفت‌گاز نیروگاه مذکور از طریق لوله تامین می‌شود.

مدیرعامل شرکت سهامی برق منطقه‌ای گیلان با بیان اینکه سوخت نفت‌گاز نیروگاه‌های پره‌سر و لوشان از طریق تانکر تامین می‌شود، خاطرنشان کرد: مصرف گاز نیروگاه پره‌سره روزانه چهار میلیون متر مکعب است.

بلبل‌آبادی 50 درصد از مخازن نیروگاه‌های گیلان را دارای سوخت نفت‌گاز خواند و یادآور شد: مدت هشت روز سوخت مایع نیروگاه‌های استان تامین شده‌است.

وی با اشاره به سهمیه روزانه یک‌میلیون لیتری نیروگاه لوشان، اظهار کرد: نیروگاه مذکور در حال بازسازی است و با تمام ظرفیت فعالیت نمی‌کند.

مدیرعامل شرکت سهامی برق منطقه‌ای گیلان ظرفیت مخزن نیروگاه لوشان را 26 میلیون لیتر عنوان کرد و افزود: 50 درصد از ظرفیت مخزن نیروگاه مذکور پر است.

بلبل‌آبادی خواستار افزایش ذخیره سوخت نیروگاه‌های برق گیلان شد و بیان کرد: با توجه به نیروگاه‌های بادی در استان، سرعت بادهای 70 تا 80 کیلومتری در تولید انرژی بادی مشکلی ایجاد نمی‌کند.