تاریخ انتشار: ۱۵:۳۱:۱۶, ۶ بهمن ۱۳۹۴
صفحه استان ها » کهکیلویه و بویراحمد

واگذاری اداره امور شهرک صنعتی گچساران به صنعتگران

مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی كهگيلويه و بويراحمد گفت: اداره امور شهرک صنعتی گچساران به شرکت‌ خدماتی متشکل از صنعتگران واگذار شد.
مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی كهگيلويه و بويراحمد گفت: اداره امور شهرک صنعتی گچساران به شرکت‌ خدماتی متشکل از صنعتگران واگذار شد.

به گزارش اعتدال به نقل از مهر، سهراب به خبرنگاران گفت:  براساس قانون واگذاری، اداره امور شهرک‌ها باید به شرکت‌های خدمات عمران تشکیل شده در هر شهرک که متشکل از واحدهای صنعتی بهره‌بردار و مستقر در شهرک‌های صنعتی استان است، واگذر شود.

وی افزود: با این واگذاری تمامی هزینه‌های مربوط به نگهداری شهرک از طریق واحدهای صنعتی موجود در شهرک به شرکت خدمات و عمران همان شهرک پرداخت می‌شود.

بنام اظهار کرد: در جریان این واگذاری‌ها، امورات نگهداری، کاهش هزینه‌ها و همچنین ارتقای سطح کیفیت نگهداری شهرک‌ها و نواحي صنعتي  ارتقا می‌یابد و هیئت مدیره تشكيل شده از مديران واحدهاي صنعتي هر شهرک يا ناحيه صنعتي متولی نگهداری شهرک خود می‌شوند.

مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی استان، کم شدن دغدغه‌های حوزه نگهداری شهرکها و نواحي صنعتي برای شرکت شهرک‌های صنعتی استان را از مزایای این اقدام دانست و افزود: با این اقدام، شهرک‌ها و نواحي صنعتي کارهای مربوط به مسائل حاکمیتی حوزه فعالیت خود را با شرایطی مطلوب و کیفیتی بهتر اجرا خواهند كرد.

وی اظهار داشت: توسعه شهرک، تکمیل پروژه‌ها و زیر ساخت‌های باقی‌مانده و همچنین حمایت از صنایع کوچک در شهرک‌ها و نواحي صنعتي جزء اقداماتی است که با واگذاری حوزه نگهداری به شرکت‌های خدمات عمران در شهرک‌ها به صورت مطلوب‌تری قابل اجرا است.

مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی استان گفت: شهرک‌هایی که بیش از ۵۰ درصد اراضی صنعتی آنها در یک شهرك يا ناحیه صنعتی به متقاضیان سرمایه‌گذاری واگذار شده و قرارداد با شرکت شهرک‌های صنعتی استان را دارند باید حوزه نگهداری شهرک خود را به شرکت خدمات عمران واگذار کنند.

وی عنوان کرد: شهرك صنعتي گچساران در زميني به مساحت ۶۵ هكتار ایجاد شده كه تاكنون ۷۶ قرارداد در آن انعقاد شده و از اين تعداد بيش از ۶۵ درصد به بهره برداري رسيده است.