تاریخ انتشار: ۱۵:۰۷:۴۶, ۶ بهمن ۱۳۹۴
صفحه استان ها » کرمان

کرمان، قطب معدن کشور در برنامه ششم توسعه

مدیرکل آمار و اطلاعات سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان کرمان گفت: کرمان قطب معدن کشور در برنامه ششم توسعه دیده شده و باید برنامه ها برای رسیدن به این اهداف نیز سمت و سو داده شوند.

به گزارش اعتدال به نقل از ایسنا،  دکتر "مهرداد محمدی سلیمانی" در پانل‌های تخصصی پیشران های توسعه (در زمینه ساختار و اولویت های تولید- صنعت و معدن) طرح آمایش استان کرمان در محل جهاد دانشگاهی اظهار کرد: مطالعات آمایش یک افق 15 ساله برای استان ترسیم می‌کند و یکی از چالش‌های استان کرمان که سند آمایش باید به آن پاسخ بدهد این است که در آینده باید به چه سمتی برویم؟

وی افزود: حوزه صنعت و معدن کرمان در بسیاری از شاخص‌ها، رتبه‌های قابل توجهی در کشور دارد و از سوی دیگر یکسری محدودیت‌های بسیار شدید در منابع آب، خشکسالی، سکونت گاه‌های شهری و روستایی و ... داریم.

سلیمانی تصریح کرد: این مسائل موجب می شود که یک تصمیم سازی در مطالعات آمایش انجام داده و به این هدف برسیم که باید چه کاری انجام بدهیم؟

وی بیان کرد: شاید اگر 20 سال قبل این پیش بینی را در بخش کشاورزی داشتیم، وضعیت امروز اتفاق نمی افتاد و نباید بحث های زیست محیطی و آلودگی ها و ... 20 سال آینده در صنعت و معدن اتفاق نیفتد.

مدیرکل آمار و اطلاعات سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان کرمان گفت: یکسری اسناد بالادستی داریم که در آن نقش هایی به استان کرمان داده اند و استان باید براساس آن در سطح ملی نقش ایفا کند و در این راستا کرمان قطب معدن کشور در برنامه ششم توسعه دیده شده و باید برنامه ها برای رسیدن به این اهداف نیز سمت و سو داده شوند.