تاریخ انتشار: ۱۴:۵۸:۲۷, ۶ بهمن ۱۳۹۴
صفحه استان ها » قم

اعطای 13 میلیارد تسهیلات کم‌بهره به صنایع کوچک قم

مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی قم از واگذاری بیش از 13 میلیارد ریال تسهیلات کم‌بهره به صنایع کوچک در سطح این استان خبر داد.
مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی قم از واگذاری بیش از 13 میلیارد ریال تسهیلات کم‌بهره به صنایع کوچک در سطح این استان خبر داد.

به گزارش اعتدال به نقل از فارس، امیر طیبی‌نژاد اظهار کرد: در راستای برنامه‌های حمایتی وزارت صنعت، معدن و تجارت و همچنین سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران از واحدهای صنعتی و تولیدی قم خدمات متنوعی در بخش‌های آموزش، تسهیلات نقدی و ضمانتی و همچنین برنامه‌های مشاوره‌ای دریافت کرده‌اند.

وی با اشاره به اینکه شرکت شهرک‌های صنعتی قم همواره به دنبال استفاده از راهکارهای ارائه خدمت به سرمایه‌گذاران بوده است تصریح کرد: با هماهنگی‌های صورت گرفته طی 9 ماهه سال جاری این شرکت با شناسایی واحدهای تولیدی صنایع کوچک دارای مشکل در سطح استان قم و معرفی به بانک عامل موفق شد بیش از 13 میلیارد ریال با سود بانکی 4 درصد در اختیار متقاضیان قرار دهد.

مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی قم، تعداد متقاضیان دریافت کننده این تسهیلات را 24واحد تولیدی عنوان کرد و افزود: به منظور ساماندهی و هماهنگ و هدفمند عمل کردن در شناسایی واحدهای نیازمند و بررسی وضعیت موجود از توان خوشه‌های کسب و کار استان نیز استفاده شد.

وی بر تداوم ارائه تسهیلات به واحدهای صنعتی تاکید کرد و گفت: در همین مدت 19 واحد صنعتی دیگر به ارزش ریالی 22 میلیارد برای دریافت تسهیلات بانکی با سود پایین توسط این شرکت به بانک عامل معرفی شده است که امیدواریم تا پایان سال با انجام مقدمات کار وام خود را دریافت کنند.

مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی استان قم اضافه کرد: بیشتر وام‌های اعطایی برای سرمایه در گردش واحدهای تولیدی در نظر گرفته شد و بخشی نیز به تکمیل خط تولید، فاز توسعه، خرید مواد اولیه و خرید تجهیزات و ماشین آلات اختصاص یافت.

وی در ادامه با تقدیر از سرپرستی بانک کارآفرین قم بیان کرد: خوشبختانه یکی از سیستم‌های بانکی حامی که همواره در استان قم  به‌عنوان پشتوانه‌ای محکم برای سرمایه‌گذاران و صنعتگران فعالیت کرده بانک کارآفرین بوده است.