تاریخ انتشار: ۱۴:۰۲:۳۴, ۶ بهمن ۱۳۹۴
صفحه استان ها » فارس

بهره‌برداری از 700 تخت بیمارستانی در شیراز

رئیس دانشگاه علوم پزشکی شیراز گفت: تا پايان امسال زمينه بهره‌برداري از 700 تخت بیمارستانی جدید در شیراز فراهم خواهد شد.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی شیراز گفت: تا پايان امسال زمينه بهره‌برداري از 700 تخت بیمارستانی جدید در شیراز فراهم خواهد شد.

به گزارش اعتدال به نقل از ایسنا، دكترمحمدهادي ايمانيه خاطرنشان كرد: کمبود تخت بیمارستانی در شیراز و برخی از شهرستان‌ها مشکلات زیادی را به همراه داشته که امیدواریم بتوانیم با بهره‌برداری از تخت‌هاي جديد مشكلات تا حدودي رفع شود.

ایمانیه در تشريح مهم‌ترین برنامه‌های دانشگاه علوم پزشکی شیراز در حوزه‌های درمان، بهداشت و آموزش تا پايان امسال، گفت: رسیدگی بیشتر به اورژانس بیمارستان‌ها و ساماندهی اورژانس بیمارستان‌های پرازدحام شیراز مانند بیمارستان نمازی و شهید فقیهی در حال پیگیری است و از سوی دیگر امیدواریم که تا پایان سال بتوانیم تخت‌های 35 مراکز زایمان طبیعی و LDR ها را به بهره برداری برسانیم.

رئيس دانشگاه علوم پزشکی شیراز به آغاز ساخت کلینیک‌های ویژه در شیراز اشاره و اضافه كرد: 13 کلینیک ویژه در دست ساخت داریم که می‌تواند باعث دسترسی بیشتر مردم به خدمات بهداشتی و درمانی شود.

ایمانیه در خصوص اقدامات دانشگاه علوم پزشکی شیراز در حوزه دارو نیز گفت: تأکید ما بر کاهش مصرف دارو است که خوشبختانه پیگیری های خوبی صورت گرفته و برنامه کاهش مصرف دارویی که در شیراز اجرا می شود، در حال کشوری شدن است که بتواند الگویی برای سراسر کشور باشد.

او به اثرگذاری مناسب برنامه کاهش مصرف دارو اشاره و خاطرنشان كرد: در قالب این برنامه تا کنون چندین میلیارد صرفه جویی انجام شده و تنها در بخشی از بیمارستان‌های شیراز، توانستیم 13 میلیارد تومان صرفه جویی کنیم.

ایمانیه همچنین گفت: در حال پیگیری برای راه‌اندازی نسخه‌نویسی الکترونیک هستیم تا نظارت و کنترل‌ها را تسهیل کنیم.

رئيس دانشگاه علوم پزشکی شیراز با بیان اینکه در حوزه بهداشت در حال افزایش تعداد پرونده سلامت مردم در مراکز جامع خدمات سلامت هستیم، ادامه داد: امیدواریم تا پایان سال بتوانیم برای اکثریت مردم پرونده سلامت تشکیل دهیم.

او به راه‌اندازی تعدادی از مراکز جامع خدمات سلامت اشاره و اضافه كرد: برای راه‌اندازی سایر این مراکز اعلام کرده‌ایم که مسئولان هر شهرستان که برای ساخت این مراکز، به ما زمین بدهند، به سرعت ساخت آن را آغاز می‌کنیم.

ایمانیه یکی از برنامه‌های اصلی دانشگاه علوم پزشکی شیراز را تحول در حوزه آموزش عنوان و خاطرنشان كرد: برای تحول در 32 عرصه آموزش و 24 طرح برای تحول در پژوهش، هر هفته جلسات خوبی تشکیل می‌شود و هر کدام از برنامه‌های تحولی در این دو حوزه را یک نفر به عنوان مسئول، پیگیری می‌کند.

رئيس دانشگاه علوم پزشكي شيراز همچنين يادآور شد كه امسال كار پذيرش 9 نفر در رشته دستياري پزشك خانواده در شيراز انجام مي‌شود.