تاریخ انتشار: ۱۳:۲۸:۲۵, ۶ بهمن ۱۳۹۴
صفحه استان ها » قزوین

خواهرخواندگی قزوین با شهر اوسان کره جنوبی

نایب رئیس کمیسیون عمران شورای اسلامی شهر قزوین از خواهرخواندگی قزوین با شهر اوسان کره جنوبی خبر داد.
نایب رئیس کمیسیون عمران شورای اسلامی شهر قزوین از خواهرخواندگی قزوین با شهر اوسان کره جنوبی خبر داد.

به گزارش اعتدال به نقل از فارس، محمدرضا صدیقی در جلسه شورای اسلامی شهر قزوین گزارشی از سفر به کشور کره جنوبی و شهر سئول ارائه کرد و گفت: این سفر برای انجام اقدامات مقدماتی مربوط به برگزاری اجلاس جهانی جاده ابریشم و الگوگیری از حوزه‌های مختلف مدیریت شهری برگزار شده بود.

وی افزود: تبادل اطلاعات با شهرهای موفق دنیا و بهره‌مندی از تکنولوژی، دانش و تخصص آن‌ها در امور مدیریت شهری یکی از مهم‌ترین دلایل سفر مجموعه مدیریت شهری به دیگر نقاط ایران و جهان است.

نایب رئیس کمیسیون عمران شورای اسلامی شهر قزوین ادامه داد: در این سفر علاوه بر اینکه جلسات و تصمیم‌گیری‌های متنوعی برای برگزاری هر چه بهتر اجلاس جهانی جاده ابریشم برگزار شد، در رابطه با آخرین اقدامات انجام شده در حوزه خدمات شهری تبادل‌نظر صورت گرفت و هیئت ایرانی در جریان تحولات اخیر در کره جنوبی قرار داده شد.

صدیقی یادآور شد: در این سفر طی جلساتی که با کوآک رئیس سازمان جهانی شهرداران جاده ابریشم برقرار کردیم، موضوعات و مسائل مختلفی که باید در اجلاس جاده ابریشم مورد تأکید قرار بگیرد، بررسی شد، همچنین رهنمودهای مقام معظم رهبری در این رابطه و پیام بان‌کی‌مون دبیرکل سازمان ملل متحد نیز مورد رسیدگی و توجه قرار گرفت.

وی علاوه بر موضوعات و مسائل مطروحه در رابطه با اجلاس جهانی جاده ابریشم، از مهم‌ترین نتایج این سفر را اعلام آمادگی مسئولان و متولیان کره جنوبی در سرمایه‌گذاری‌های شهری اعلام کرد و ادامه داد: طرف کره‌ای علاوه بر اینکه آمادگی خود را برای اعزام گردشگر به قزوین اعلام کرد، خواستار فعالیت دوجانبه در موضوعات و مسائل مربوط به گردشگری، تحقیقاتی و پژوهشی شد.

نایب رئیس کمیسیون عمران شورای اسلامی شهر قزوین اضافه کرد: اعلام آمادگی سرمایه‌گذاران کره جنوبی برای سرمایه‌گذاری در قزوین به همراه ارتباط مراکز علمی، پژوهشی و تحقیقاتی قزوین با مراکز تحقیقاتی فوق مدرن سئول، خواهرخواندگی قزوین با شهر اوسان کره ضمن بهره‌گیری از شهرهای فوق مدرن این کشور تا سطح خدمات شهری در قزوین به جایگاهی که درخور شأن مردم است، از دیگر نتایج این سفر بود.

صدیقی خاطرنشان کرد: در این سفر سفیر ایران در کره از هیئت ایرانی استقبال کرد؛ ضمن اینکه از ایران و به ویژه قزوین به عنوان پرچمدار برگزاری اجلاس جاده ابریشم یاد شد، عمده محوریت بحث، اجلاس جاده ابریشم و میزبانی قزوین در این اجلاس بین‌المللی به شمار می‌آمد.

وی به موضوعات مختلف مدیریت شهری و تحولات مربوطه اشاره کرد و ادامه داد: در طول نیم قرن اخیر تحولات بزرگی در شهرهای این کشور و به خصوص شهر سئول رخ داده است و مدیریت متحد شهری به شیوه مطلوبی اجرایی می‌شود، در این شهر آپارتمان‌ها و برج‌ها در نظم و ارتباط خاصی با یکدیگر ایجاد شدند و یکی از گران‌ترین و زیباترین خیابان‌های سئول به نام تهران نامگذاری شده است.

نایب رئیس کمیسیون عمران شورای اسلامی شهر قزوین همچنین در رابطه با چگونگی مشارکت مردم در موضوعات مختلف مدیریت شهری اظهار کرد: تمایل مردم به استفاده از نقلیه عمومی بسیار بالاست و براساس آمارهای بیان شده 60 درصد از کل زباله‌ها تفکیک و 40 درصد باقی مانده در مرکز یاد شده بدون آلایندگی سوزانده می‌شود.

صدیقی تصریح کرد: در معابر شهر سئول سرعتکاه وجود ندارد و خطوط سفید معابر برای رانندگان همچون دیواری مستحکم و غیرقابل نفوذ به شمار می‌آید که ضمن رعایت نظم ترافیکی از بروز هرج و مرج در خیابان‌ها جلوگیری به عمل می‌آورد.

وی از راه‌اندازی شهر هوشمند در کشور کره خبر داد و اضافه کرد: شهر تیسان چند صباحی است که به عنوان شهر هوشمند به کار خود ادامه می‌دهد و قرار است در ابعاد و ویژگی‌های مختلف رشد و توسعه یابد.

نایب رئیس کمیسیون عمران شورای اسلامی شهر قزوین خاطرنشان کرد: رئیس جمهور چین در سفر اخیر خود به ایران درباره اجلاس جاده ابریشم که در دو بخش راه ابریشم در قسمت آبی و خشکی برگزار می‌شود، توضیحاتی بیان کرد و بخش مربوط به خشکی را که قرار است در قزوین برگزار شود، مورد تأکید قرار داد.