تاریخ انتشار: ۱۲:۳۸:۳۰, ۶ بهمن ۱۳۹۴
صفحه استان ها » چهارمحال بختیاری

تشکیل کمیته حقوق کودک در استان جهارمحال و بختیاری

کمیته حقوق کودک با هدف پیگیری بیشتر حقوق کودکان در استان چهارمحال و بختیاری، تشکیل شد.
کمیته حقوق کودک با هدف پیگیری بیشتر حقوق کودکان در استان چهارمحال و بختیاری، تشکیل شد.

به گزارش اعتدال به نقل از ایسنا، فاطمه دوستی در بازدید از مرکز فرهنگی هنری مجتمع شهرکرد، به روند شکل‌گیری فعالیت‌های این کنوانسیون اشاره کرد و آسیب‌شناسی و شناسایی وضعیت فرهنگی، اجتماعی کودکان و نوجوانان را جز اولویت‌های این کمیته، دانست.

وی افزود: کمیته حقوق کودک درصدد ارائه‌ آموزش‌های لازم درخصوص تمامی کمبودها و کاستی‌های قشر کودک و نوجوان است.

مدیر‌کل امور بانوان استان با بیان این که بخش عظیمی از آسیب‌هایی که ممکن است در خانواده‌ها وارد بشود از دوران کودکی شکل می‌گیرد، به برنامه‌ریزی و هدفمندی این برنامه‌ها در این کنوانسیون اشاره کرد.

وی تاکید کرد: کمیته حقوق کودک درصدد ارائه آموزش‌های لازم درخصوص کمبودها و کاستی‌های این حوزه با اهمیت است.

دوستی کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان را یکی از مراکز تربیتی و پرورشی مؤثر و جذاب در جامعه دانست و گفت: فعالیت‌های کانون بستری مناسب برای پرورش و رشد خلاقیت کودکان و نوجوانان است.

فرزاد رحیمی مدیرکل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان نیز در این دیدار، به ظرفیت‌ها و بسترهای مناسب پرورشی تربیتی کانون در راستای مهارت آموزی کودکان و نوجوانان و تحقق بندهای کنوانسیون حقوق کودک اشاره کرد.

رحیمی افزود: کانون چهارمحال و بختیاری با 22 مرکز ثابت و سیار و جذب 25 هزار عضو کودک و نوجوان توانسته است اقدامات فرهنگی و هنری شایسته‌ای را انجام دهد.

وی تصریح کرد: کانون زبان ایران با دو شعبه خواهر و برادر در شهرکرد سه هزار و پانصد نفر زبان‌آموز دارد و تا پایان سال نیز شعبه‌ کانون زبان ایران در شهرستان بروجن، راه‌اندازی خواهد شد.

رحیمی به راه‌اندازی یک کتاب‌خانه سیار روستایی برای پوشش فعالیت‌های فرهنگی، هنری و ادبی در روستاهای صعب‌العبور و مناطق دور از شهر در بخش کوهرنگ نیز، اشاره کرد.