تاریخ انتشار: ۱۹:۳۷:۴۳, ۵ بهمن ۱۳۹۴
صفحه استان ها » البرز

ارتقاء فعالیت‌های فرهنگی و هنری در استان البرز

سرپرست حوزه هنری استان البرز گفت: فعالیت‌های فرهنگی و هنری در استان البرز ارتقا می‌یابد.
سرپرست حوزه هنری استان البرز گفت: فعالیت‌های فرهنگی و هنری در استان البرز ارتقا می‌یابد.

به گزارش اعتدال به نقل از فارس، اسماعیل آجرلو در حاشیه مقدمات برگزاری جشنواره تئاتر تک در استان البرز در جمع خبرنگاران اظهار داشت: یکی از مهمترین اقدامات و اولویت‌های ما در حوزه هنری ارتقای فعالیت‌های فرهنگی و هنری استان است.

وی با اعلام اینکه استان البرز دارای ظرفیت‌ها و فعالان فرهنگی و هنری بسیاری است افزود: هر چند که امکانات در این استان محدود است اما فعالیت‌های فرهنگی و هنری بسیار خوبی در البرز انجام شده است که لازم با حمایت و رفع مشکلات مسیر توسعه این فعالیت‌ها بیش ازپیش شود.

سرپرست حوزه هنری استان البرز خاطرنشان کرد: باید سطح فعالیت‌های فرهنگی و هنری را در این استان به اندازه کشور ارتقا دهیم چرا که اعتقاد داریم این استان فعالان فرهنگی و هنری بسیار خوبی را پرورش داده و باید از آنها حمایت شود.

وی یکی از مهمترین نیازها در بخش فرهنگی استان البرز را توسعه زیرساخت‌ها برای ایجاد و احداث سینما دانست و بیان داشت: گستردگی استان البرز می‌طلبد تا تعداد سینماهای این استان نیز متناسب با جمعیت آن باشد.

این مسئول با بیان اینکه یکی از سینماهای قدیمی این استان به دلیل ساماندهی ورودی شهر باید تخریب شود افزود: لازم است تا تدابیر اساسی برای ساخت و احداث سینما در این استان اندیشیده شود.

سرپرست حوزه هنری استان البرز در ادامه سخنان خود به جشنواره تئاتر تک اشاره کرد و افزود: این جشنواره به مدت دو سال برگزار نشد اما امسال با همت و تلاش این جشنواره مجدد فعالیت خود را آغاز خواهد کرد.
به گفته آجرلو جشنواره تک میراث هنرمندان استان البرز است و باید این جشنواره ماندگار باشد.

وی با تأکید بر اینکه جشنواره تئاتر تک در سال جاری با محوریت "تئاتر تک طنز" آغاز به کار می‌کند، گفت: باید از توانمندی‌های فعالان هنری در این استان به صورت دقیق بهره‌برداری شود.

در این مراسم از پوستر جشنواره تک رونمایی شد.