تاریخ انتشار: ۱۷:۴۰:۵۵, ۴ بهمن ۱۳۹۴
صفحه استان ها » چهارمحال بختیاری

راه اندازی کسب و کار های کوچک زمینه ساز ایجاد اشتغال است

رئیس پارک علم و فناوری استان چهارمحال و بختیاری گفت: راه اندازی شرکت ها و کسب و کار های کوچک زمینه ساز ایجاد اشتغال در سطح این استان است.
رئیس پارک علم و فناوری استان چهارمحال و بختیاری گفت: راه اندازی شرکت ها و کسب و کار های کوچک زمینه ساز ایجاد اشتغال در سطح این استان است.

به گزارش اعتدال به نقل از مهر، اسماعیل پیر علی در دیدار با مسئولان دانشگاه علمی و کاربردی استان چهارمحال و بختیاری با اشاره به اینکه توسعه شرکت های دانش بنیان در چهارمحال و بختیاری مورد توجه قرار بگیرد، اظهار داشت: باید از ظرفیت های استان در مسیر توسعه استان استفاده شود.

وی ادامه داد: هم اکنون وجود شرکت های کوچک و فعالیت آنها در استان می تواند ظرفیت بزرگی برای توسعه استان و کشور ایجاد کند و اشتغال قابل توجهی در سطح استان ایجاد کند.

رئیس پارک علم و فناوری استان چهارمحال و بختیاری اظهار داشت: ارتباط پارک علم و فناوری باید با دانشگاه های استان چهارمحال و بختیاری بیشتر شود و ما به دنبال حمایت دانشجویان و صاحبان ایده در مسیر کارآفرینی و تبدیل علم به ثروت هستیم.

وی عنوان کرد: دانشگاه ها باید در مسیر تربیت دانشجویان به سمت کارآفرینی حرکت کنند.

رئیس پارک علم و فناوری استان چهارمحال و بختیاری ادامه داد: ایجاد زمینه خلاقیت دانشجویان باید توسط دانشگاه ها فراهم شود.


زمینه ارتباط مراکز رشد دانشگاه ها با پارک علم و فناورزی استان فراهم شود

رئیس دانشگاه جامع علمی کاربردی استان چهارمحال و بختیاری نیز در این نشست اظهار داشت: هم اکنون دانشگاه ها باید به سمت کاربردی شدن پیش بروند که دانشگاه جامع علمی کاربردی استان توانسته در این مسیر بسیار خوب عمل کند.

حمید رضا عزیزی ادامه داد: ایجاد کارگروه فناوری با محوریت پارک علم و فناوری می تواند از موازی کاری و هدر رفتن منابع جلوگیری کند.

وی با اشاره به مراکز رشد این دانشگاه در زمینه گیاهان دارویی و شیلات است، ادامه داد: مراکز رشد زمینه را برای شناسایی افراد توانمند و موفق شدن آنها در مسیر تبدیل ایده به ثروت فراهم می کند.

وی گفت: باید زمینه ارتباط مراکز رشد دانشگاه ها با پارک علم و فناورزی استان فراهم شود.