تاریخ انتشار: ۱۲:۳۲:۰۴, ۴ بهمن ۱۳۹۴
صفحه استان ها » ایلام

افتتاح 5 پروژه‌ی آب‌رسانی در ایلام در دهه‌ی فجر

مدیر عامل آب و فاضلاب ایلام از افتتاح پنج پروژه آبرسانی در استان در دهه فجر خبر داد.
مدیر عامل آب و فاضلاب ایلام از افتتاح پنج پروژه آبرسانی در استان در دهه فجر خبر داد.

به گزارش اعتدال به نقل از ایسنا، مهندس «داراب بیرانوندی» از بهره‌برداری پنج پروژه آبرسانی با اعتباری بالغ بر 28 میلیارد ریال خبر داد و اظهار کرد: این طرح‌ها دهه مبارک فجر امسال به بهره‌برداری می‌رسند.

وی افزود: حفر و تجهیز چهار حلقه چاه در شهرهای سرابله، آبدانان، مهران و مورموری با اعتباری بالغ بر 22 میلیارد ریال با هدف تامین آب شرب از جمله مهمترین طرح‌هایی است که در ایام دهه فجر مورد بهره‌برداری قرار می‌گیرند.

بیرانوندی بهره‌برداری از مخزن 2 هزار متر مکعبی شهید کشوری (سرطاف) شهر ایلام را دیگر طرح قابل افتتاح در این ایام دانست و اضافه کرد: برای تکمیل و تجهیز این مخزن اعتباری نزدیک بر 6 میلیارد ریال هزینه شده است.

مدیر عامل شرکت آب و فاضلاب شهری استان ایلام یادآور شد: در این ایام همچنین عملیات اجرایی پروژه‌های پالایش و راهبردی تاسیسات آب و فاضلاب(تله متری) در شهرستان‌های دهلران با اعتبار 12 میلیارد ریال، ایلام 6 میلیارد و سرابله هفت میلیارد ریال آغاز خواهد شد.

بیرانوندی با بیان اینکه تامین و توزیع آب سالم و بهداشتی برای مشترکان نیاز به اصلاح، نوسازی و توسعه خطوط انتقال و شبکه‌های آبرسانی با لوازم و تجهیزات جدید روز است عنوان کرد: در شش ماه نخست امسال بیش از  36.339 کیلومتر شبکه توزیع آب و 20 کیلومتر توسعه خطوط انتقال آب در شهرهای استان اجرا شده است.

وی همچنین از اجرای 21.303 کیلومتری شبکه فاضلاب شهری خبر داد و گفت: امروزه ايجاد شبكه فاضلاب يكي از ضروري‌ترين تاسيسات مورد نياز جوامع بشري جهت رعايت بهداشت عمومي محسوب مي‌شود که بر اين اساس شركت آب و فاضلاب ایلام با نگاهي كلان و با صرف هزينه‌هاي سنگين و تحمل مشكلات اجرايي پروژه، اقدام به احداث شبكه فاضلاب خانگي مبتني بر استانداردهاي زيست محيطي کرده و با تلاش مستمر در ارتقاء سطح بهداشت عمومي گامي بلند برداشته است.