تاریخ انتشار: ۱۵:۲۴:۵۰, ۴ بهمن ۱۳۹۴
صفحه استان ها » البرز

تجهیز بیمارستان کمالی به اتاق‌های ال دی آر

مدیر امور بیمارستانی و تعالی خدمات بالینی دانشگاه علوم پزشکی البرز از راه اندازی اتاق‌های ال دی آر در بیمارستان کمالی خبرداد.
مدیر امور بیمارستانی و تعالی خدمات بالینی دانشگاه علوم پزشکی البرز از راه اندازی اتاق‌های ال دی آر در بیمارستان کمالی خبرداد.

به گزارش اعتدال به نقل از ایسنا، علی کرد اظهار کرد: با اجرای برنامه تحول نظام سلامت و ترویج زایمان طبیعی، استاندارد سازی اتاق‌های زایمان بیمارستان‌ها در دستور کار دانشگاه علوم پزشکی البرز قرار گرفت تا اتاق‌های زایمان  بر اساس کتاب استانداردهای ایمن طراحی شود.

وی افزود: برای تحقق این مهم دانشگاه علوم پزشکی البرز از تمام ظرفیت و امکانات خود استفاده می‌کند تا مراکز زایمانی استان طبق استاندارهای جهانی به مادران باردار خدمات ارائه کنند.

این مسئول در ادامه از راه اندازی اتاق‌های ال دی آر در بیمارستان کمالی خبر داد و گفت: با برنامه‌ریزی‌های انجام شده تا پایان فروردین سال 95 این بیمارستان از 17 اتاق ال دی آر بهره مند می‌شود که این مهم یقینا در افزایش خدمت رسانی مطلوب به مادران باردار و کاهش نرخ سزارین موثر خواهد بود.

کرد در بخش دیگری از سخنان خود به کاهش نرخ سزارین در البرز اشاره کرد و گفت: با اجرای طرح تحول سلامت و تخصیص یک بسته حمایتی ویژه برای زایمان طبیعی، برنامه‌ریزی و هدف گذاری مراکز درمانی به سمت ترغیب مادران باردار برای زایمان طبیعی پیش رفته است.

مدیر امور بیمارستانی و تعالی خدمات بالینی دانشگاه علوم پزشکی البرز در پایان گفت: این ترغیب با ارائه خدمات درمانی مطلوب به مادران باردار در بیمارستان های دولتی و تامین اجتماعی و آگاه سازی آنها از مزایای زایمان طبیعی و معایب سزارین محقق شده است به طوری که در حال حاضر برخی از بیمارستان‌های البرز از لحاظ کاهش آمار سزارین جزو 10 بیمارستان برترکشور  قرار گرفته‌اند.