تاریخ انتشار: ۱۷:۲۲:۰۸, ۴ بهمن ۱۳۹۴
صفحه استان ها » اصفهان

احداث رصدخانه فرهنگی از موازی‌کاری‌های فرهنگی جلوگیری می‌کند

شهردار اصفهان گفت: ایجاد و احداث رصدخانه‌ فرهنگی در اصفهان ضروری است چراکه از موازی‌کاری‌های فرهنگی جلوگیری می‌کند.
شهردار اصفهان گفت: ایجاد و احداث رصدخانه‌ فرهنگی در اصفهان ضروری است چراکه از موازی‌کاری‌های فرهنگی جلوگیری می‌کند.

به گزارش اعتدال به نقل از مهر، مهدی جمالی‌نژاد در همایش سراسری شوراهای آموزش و پرورش استان اصفهان اظهار کرد: در حال حاضر شاهد موازی‌کاری‌ها در حوزه آموزش و پرورش هستیم که برای جلوگیری از این موازی‌ کاری‌ تنها احداث رصدخانه فرهنگی کارساز است.

وی بیان داشت: موتور حرکت تحقق شهرهای دانش‌محور، آموزش و پرورش است بنابراین برای موفقیت بیشتر در این عرصه باید مشارکت و مشورت را سرلوحه کار خود قرار دهیم.

شهردار اصفهان عنوان کرد: هم‌اکنون شهرداری اصفهان در راستای ارتقای مدارس، توزیع امکانات و تجهیزات در بین مدارس، ترمیم فضاهای آموزشی و همچنین احداث سالن‌های نمازخانه در مدارس ورود جدی کرده است.

وی با اشاره به اینکه لازم است افزایش سرانه‌های آموزشی و توزیع متوازن خدمات آموزشی در استان اصفهان مورد توجه قرار بگیرد، تصریح کرد: آموزش و پرورش به عنوان یک نهاد اجتماعی در خط مقدم شهرهای دانش‌محور است که به همین دلیل، تحقق این امر ضروری به نظر می رسد.

جمالی نژاد اظهار کرد: با پیگیری‌های انجام شده شهر اصفهان به شبکه شهرهای خلاق در حوزه صنایع‌دستی پیوسته است.

وی افزود: متاسفانه در حال حاضر به منظور آشنایی دانش‌آموزان با مباحث مختلف صنایع‌دستی، گردشگری و هنرهای اصیل اصفهان اقدامات جدی از سوی متولیان امر در آموزش و پرورش صورت نگرفته است.

وی گفت: ۱۷ سال پیش بحث شهرهای سالم همراه با شاخص‌های مطرح شده برای توسعه آن مطرح بود این در حالی است که هم‌اکنون قرن ۲۱ را قرن شهر دانایی‌محور نامیده‌اند.

شهردار اصفهان اضافه کرد: تاریخ را که مرور می‌کنیم این نتیجه بدست می‌آید که از دوران صدر اسلام کلمه دانش‌محور از سوی پیامبر اکرم (ص) مطرح شد که این موضوع عمیق بودن افق کسب دانش را نشان می‌دهد.

وی تصریح کرد: در کشور ایران اولین نقطه‌ای که کریدور علم و فناوری شد، شهر اصفهان بود اما متاسفانه آن طور که باید و شاید به آن توجه نشد.

جمالی‌نژاد تاکید کرد: امروز باید زیرساخت‌های آموزشی در شهرهای کوچک مورد توجه قرار بگیرد تا از سیل مهاجرت به شهرهای بزرگ کاسته شود.