تاریخ انتشار: ۱۱:۱۲:۲۸, ۳ بهمن ۱۳۹۴
صفحه استان ها » آذربایجان غربی

۳ هزارمیلیارد ریال فاینانس تراموای ارومیه نهایی شد

معاون سرمایه گذاری شهرداری ارومیه از نهایی شدن شدن دو فاینانس سه هزار میلیارد ریال و ۶۰۰ میلیارد ریالی برای اجرای پروژه تراموی ارومیه خبر داد.
معاون سرمایه گذاری شهرداری ارومیه از نهایی شدن شدن دو فاینانس سه هزار میلیارد ریال و ۶۰۰ میلیارد ریالی برای اجرای پروژه تراموی ارومیه خبر داد.

به گزارش اعتدال به نقل از مهر، داوود ندیم در آیین اختتامیه دوره آموزشی سرمایه گذاری وفرهنگ سازی مشارکت های مردمی با بیان اینکه با راه اندازی تراموا در خیابان امام (ره)، خدمات دهی سایر ناوگان حمل و نقل عمومی شامل تاکسی و اتوبوس از این خیابان حذف خواهد شد افزود: فاز اول طرح تراموا در شهر ارومیه، به طول ۹ کیلومتر با ظرفیت جابجایی هشت هزار نفر در ساعت بزودی اجرایی می شود.

وی همچنین با اشاره به خرید سه فروند هواپیمای مسافربری در ارومیه گفت: شهر ارومیه در انتظار آینده مطلوب اقتصادی قرار دارد و به زودی خبرهای خوشی از مسایل اقتصادی ارومیه خواهیم شنید.

ندیم با بیان اینکه شهرداری ارومیه  اقدام به تدوین قانون جامع جدید مالی شهرداری های کشور کرده است که با اجرای آن تغییرشگرف در قوانین شهرداری ها بوجود می آید ادامه داد: شهرداری ارومیه طلایه دار مباحث علمی و قانونی شهرداری ها شده است.

معاون سرمایه گذاری شهرداری ارومیه تاکید کرد: نزدیک به ۵۰ سال است که قوانین مالی شهرداری ها بازنگری نشده است و در این راستا شهرداری ارومیه  اقدام تدوین قانون جامع جدید مالی شهرداری ها کرده است که در انتظار تصویب و تایید آن از طرف مجلس شورای اسلامی و وزارت کشور هستیم  و با اجرای آن تغییرشگرف در قوانین شهرداری ها را شاهد خواهیم بود.

وی تالیف جامع ترین كتاب سرمایه گذاری شهری و نیز تنظیم شیوه نامه سرمایه گذاری در شهرداری ها را از دیگر اقدامات شهرداری ارومیه برشمرد و گفت: شهرداری ها با اتخاذ سیاست های درآمدی مناسب می توانند تغییرات گسترده ای را در افزایش درآمد های اقتصادی اعمال کنند.

معاون سرمایه گذاری شهرداری ارومیه  در ادامه سه پیشنهاد «نهادسازی مسائل اقتصادی شهرداری ها»، «امکان سنجی اجرای طرح های استراتژی توسعه شهری(CDS )» و «جذب و هدایت سرمایه های راکد مردمی در شهرداری ها» را برای حل مشکلات اقتصادی شهر ارائه کرد.

ندیم با تاکید بر استفاده از نیروهای نخبه در شهرداری ها، ابراز امیدواری کرد تا با اجرای دوره های سرمایه گذاری در آینده، ارومیه به عنوان مرکز هاب آموزش سرمایه گذاری در کشور تبدیل شود.

این دوره آموزشی به مدت ۴ روز توسط شهرداری ارومیه با حضور شهرداران، معاونان و مدیران شهری شهرهای مختلف استان آذربایجان غربی، در محل سازمان مدیریت و برنامه ریزی آذربایجان غربی برگزار شد.