تاریخ انتشار: ۱۶:۲۸:۳۰, ۳۰ دی ۱۳۹۴
صفحه استان ها » مرکزی

همکاری کشورها با ایران نیازمند تسهیل امور اداری

مدیرکل دفتر هماهنگی امور اقتصادی استانداری مرکزی گفت: تسهیل امور اداری توسط مدیران و دستگاه‌های اجرایی و اقتصادی زمینه همکاری کشورها را با ایران فراهم می‌کند.
مدیرکل دفتر هماهنگی امور اقتصادی استانداری مرکزی گفت: تسهیل امور اداری توسط مدیران و دستگاه‌های اجرایی و اقتصادی زمینه همکاری کشورها را با ایران فراهم می‌کند.

به گزارش اعتدال به نقل از فارس، محمود نعمتی در کارگروه توسعه صادرات غیر نفتی استان مرکزی که با حضور هیئت اقتصادی و تجاری از کشورهای (CIS) و روسیه برگزار شد، اظهار داشت: بر اساس هماهنگی‌های انجام شده شرکت توریستی- تجاری نیاوران ساری، زمینه سفر این هیئت تجاری به استان مرکزی انجام شده که استفاده از ظرفیت شرکت‌های چند جانبه که هم کار تجاری و هم کار سرمایه‌گذاری را انجام می‌دهند باید مورد توجه قرار گیرد.

وی افزود: باید تمامی مدیران و دستگاه‌های اجرایی و اقتصادی در راستای تسهیل امور اداری و ایجاد زمینه همکاری ایران با دیگر کشورها گام بردارند تا بتوانیم از سرمایه‌گذاری تجاری این کشورها استفاده کنیم.

مدیرکل دفتر هماهنگی امور اقتصادی استانداری مرکزی تصریح کرد: سفر این هیئت تجاری به استان مرکزی می‌تواند برای تجار و بخش اقتصادی استان مثمرثمر و در بهبود فضای کسب و کار و رونق اقتصادی کشور نیز تأثیرگذار باشد.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان مرکزی نیز در ادامه این نشست گفت: در حال حاضر در بحث اقتصاد و صنعت توریسم در شرایط نسبتا مطلوبی هستیم، اما باید از فرصت به وجود آمده لغو تحریم‌ها به منظور درآمدزایی از حوزه گردشگری نهایت استفاده را ببریم.

سید محمد حسینی تصریح کرد: استان مرکزی در بحث گردشگری دارای ظرفیت بسیار خوبی است و با توجه به داشتن تاریخ غنی هم‌اکنون با شناسایی 2 هزار اثر تاریخی و 150 مورد چشم‌انداز طبیعی ظرفیت سرمایه‌گذاری برای ایجاد 250 طرح هتلینگ، مجتمع‌ها و سایت‌های گردشگری در استان وجود دارد.

وی خاطر نشان کرد: این نقاط برای سرمایه‌گذاری به ویژه در بخش هتل‌سازی و مجتمع‌های بین‌المللی می‌تواند مورد استفاده قرار گیرد که با تحقق این مهم ظرفیت پذیرش گردشگر در استان افزایش می‌یابد.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان مرکزی بیان داشت: با داشتن 4 هزار جهانگرد ایرانی و استانی و ظرفیت‌های گردشگری، انتظار می‌رفت نمایندگانی از صنعت توریسم نیز این هیئت را همراهی کنند.

مهدی میراشرفی مدیر کل گمرکات استان مرکزی نیز با اشاره به تسهیل صادرات گمرکات جمهوری اسلامی ایران گفت: در سال‌های اخیر اقدام‌های بسیار خوبی در راستای ارائه خدمات گمرکی به کشورهای CIS انجام شده که نتیجه آن کاهش زمان ماندگاری کالاهای صادراتی در گمرکات بوده است.

همچنین حمیدرضا مهدی‌نیا نائب رئیس اتاق بازرگانی اراک اظهار کرد: استان مرکزی آمادگی سرمایه‌گذاری مشترک با کشورهای مختلف را دارد، همچنین پذیرای انتقال تکنولوژی از این کشورها به ایران و استان مرکزی است.