تاریخ انتشار: ۲۳:۲۴:۱۰, ۳ بهمن ۱۳۹۴
صفحه استان ها » مرکزی

تقویت سهم فرهنگ در برنامه ششم توسعه

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان مرکزی گفت: در برنامه ششم توسعه جایگاه و سهم فرهنگ مورد توجه قرار گرفته و تقویت شده است.
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان مرکزی گفت: در برنامه ششم توسعه جایگاه و سهم فرهنگ مورد توجه قرار گرفته و تقویت شده است.

به گزارش اعتدال به نقل از فارس، مهدی حقیقی در آیین بازگشایی نمایشگاه عکس حرم حضرت علی (ع) در فرهنگسرای آیینه اراک، اظهار داشت: این نمایشگاه با همت اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی و در آستانه فرا رسیدن ایام‌الله دهه فجر انقلاب اسلامی از سوم تا هشتم بهمن ماه برپا شده است.

وی تصریح کرد: نشان دادن این تصاویر از زاویه دوربین عکاسی و قاب تصویر عظمت و هنرنمایی هنر ایرانی و هنرمندان اسلامی و همچنین اوج ارادت شیعیان به حضرت علی (ع) و اهل بیت (ع) را نشان می‌دهد.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان مرکزی افزود: توجه به بخش‌های فرهنگی و فعالیت‌های فرهنگی در قالب مثلث قرآن، مسجد و بسیج هنرمندان مورد توجه قرار گرفته و شروع شده همچنین در برنامه ششم توسعه برای تقویت این مهم برنامه‌ریزی شده است.

وی بیان کرد: برپایی این نمایشگاه با آثار هنری دارای مضامین اسلامی یک مجموعه نادر و بسیار حرفه‌ای از یک هنرمند ایرانی است که دوران بازسازی حرم حضرت علی (ع) را نشان می‌دهد.

حقیقی با تاکید بر اهمیت برگزاری نمایشگاه‌هایی با مضامین اسلامی گفت: باید برنامه‌ریزی به منظور حضور دانشجویان، محققان و افرادی که به معماری و خط علاقه دارند در این نمایشگاه فراهم شود.

وی ادامه داد: باید بسترهای لازم به منظور حضور بیشتر هنرمندان استان در برپایی این نمایشگاه‌ها ایجاد شود.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان مرکزی خاطر نشان کرد: نمایشگاه عکس حرم حضرت علی (ع) در 27 استان کشور برگزار شده و در چهار استان قم، اصفهان، شهرکرد و کهگیلویه و بویراحمد نیز تا 20 اسفند ماه برگزار می‌شود.

حقیقی بیان داشت: این نمایشگاه با تعداد 26 اثر فاخر و ارزشمند از آثار استاد محمد خوشرو به مدت 5 روز از ساعت 9 صبح تا 12 و 15 تا 17 پذیرای علاقمندان است.

آثار به نمایش درآمده در این نمایشگاه متعلق به استاد محمد خوشرو عکاس اماکن مقدس نجف، کربلا و حرم مطهر حضرت علی (ع) از سال 88 تا 93 با هدف بیان تغییرات ایجاد شده در این مکان مقدس است.