تاریخ انتشار: ۱۷:۴۵:۴۰, ۱ بهمن ۱۳۹۴
صفحه استان ها » لرستان

افتتاح دانشکده دندان‌پزشکی لرستان

دانشکده دندان‌پزشکی لرستان توسط وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی افتتاح شد.
دانشکده دندان‌پزشکی لرستان توسط وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی افتتاح شد.

به گزارش اعتدال به نقل از فارس، طی مراسمی دانشکده دندان‌پزشکی لرستان توسط وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی کشور در خرم‌آباد افتتاح شد.

سیدحسن قاضی‌زاده‌هاشمی در حاشیه این مراسم در جمع خبرنگاران درخصوص وضعیت قیمت‌های خدمات دندان‌پزشکی بعد از تحریم اظهار داشت: بحث دندان‌پزشکی هیچ‌گونه ارتباطی به تحریم‌ها ندارد.

وی افزود: بسیاری از تجهیزات و مواد اولیه دندان‌پزشکی در داخل کشور تولید می‌شود، بنابراین خدمات دندان‌پزشکی کاملا بی‌ربط به تحریم‌هاست.

این مسئول از تغییرات قیمت‌گذاری بر روی خدمات دندان‌پزشکی خبر داد و گفت‌: مسئولان نباید سوءتدبیرهای خود را به تحریم‌ها ربط دهند.

قاضی‌زاده‌هاشمی ادامه داد: به طور حتم قیمت موادی که از سایر کشورها به ایران وارد می‌شود با رفع تحریم‌ها کاهش پیدا خواهند کرد.

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی کشور با بیان اینکه در حوزه دندان‌پزشکی کارهای خوبی صورت گرفته است، مطرح کرد: ما کارهای پایه‌ای انجام داده‌ایم و این اقدامات از بچه‌های دبستان و متوسطه شروع شده است و در حوزه درمان نیز پزشکان کارهای بسیار خوبی برای جلب رضایت‌مندی مردم انجام دادند.

وی جنس مواد استفاده شده در خدمات دندان‌پزشکی را مرغوب اعلام کرد و افزود: برخی از این مواد که در ایران تولید می‌شوند، به دلیل کیفیت بالا به خارج کشور نیز صادر می‌شوند.

این مسئول ارائه خدمات دولتی در سطح گسترده را نیازمند به کمک بخش خصوصی دانست و گفت: در کشور بیش از 90 درصد خدمات دندان‌پزشکی غیردولتی بوده و هیچ‌کدام از دولت‌ها در این حوزه سرمایه‌گذاری انجام نداده‌اند.

قاضی‌زاده‌هاشمی در پایان تقویت بخش دولتی را مهم بیان کرد و تاکید داشت: در صورتی که بتوان بخش دولتی را تقویت کرد، مدیریت و رقابت بهتری نیز در میان بخش‌های خصوصی در حوزه دندان‌پزشکی به وجود خواهد آمد.