تاریخ انتشار: ۰۸:۳۹:۲۴, ۴ بهمن ۱۳۹۴
صفحه استان ها » لرستان

سال آینده برجام 2 را اجرایی می­‌کنیم

وزیر بهداشت،‌ درمان و آموزش پزشکی با بیان اینکه دانشگاه علوم پزشکی 147 میلیارد تومان از بیمه‌ها طلب‌کار است، گفت: ورود سالانه 55 نفر دانشجوی پزشکی بومی در دانشگاه‌های لرستان طی چند سال باعث می‌شود مشکلات موجود در این زمینه برطرف شود.
وزیر بهداشت،‌ درمان و آموزش پزشکی با بیان اینکه دانشگاه علوم پزشکی 147 میلیارد تومان از بیمه‌ها طلب‌کار است، گفت: ورود سالانه 55 نفر دانشجوی پزشکی بومی در دانشگاه‌های لرستان طی چند سال باعث می‌شود مشکلات موجود در این زمینه برطرف شود.

به گزارش اعتدال به نقل از فارس، سید حسن قاضی‌زاده‌هاشمی در همایش خیرین سلامت استان لرستان در خرم‌آباد بیان کرد: از تمامی کسانی که در منطقه محروم استان زحمت می‌کشند کمال تشکر و قدردانی را داریم و امیدواریم مورد مغفرت الهی قرار گیرند.

وی تصریح کرد: در طول 30 ماه گذشته یکی از نگرانی‌های من سلامت شخص رئیس‌جمهور بود، چراکه می‌دیدم به چه میزان تحت‌فشار است و در سرلوحه آن موضوع هسته‌ای که وجود داشت که دغدغه زیادی را به وجود آورده بود.

هاشمی تصریح کرد: در دولت نیز یکی از مهم‌ترین موضوعات تحریم‌های موجود بود که هر یک از وزرا در حوزه خود به‌گونه‌ای با آن درگیر بودند.

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی خاطرنشان کرد: از برداشته شدن تحریم‌ها خیلی خوشحال شدم، چراکه دیدم رئیس امور با برداشته شدن تحریم‌ها از ته دل لبخند می‌زند، لذا خداوند متعال را شاکریم و همچنین از تمام کسانی که در زمینه هسته‌ای تلاش کرده‌اند تشکر می‌کنیم.

هاشمی ادامه داد: قطعاً این جای خوشحالی دارد، وقتی می‌بینیم در طول تاریخ سابقه نداشته وزرای خارجه انگلیس، آمریکا، روسیه و دیگر کشورها باهم پای میز مذاکره بیایند و در مورد خواسته ایران مذاکره کنند.

وی خاطرنشان کرد: آنچه ما در تاریخ ایران مشاهده می‌کنیم، این است که قبل از انقلاب شاه مانند یک سفیر فقط دستورات را اجرا می‌کرد و مذاکرات امروز نشان می‌دهد که تیم مذاکره‌کننده ما چه کار بزرگی را انجام می‌دهد.

این مسئول بیان کرد: از برداشته شدن تحریم‌ها هم خوشحالم و هم نگران، خوشحال از اینکه بعد از 12 سال تحریم‌ها برداشته شد و نگران از اینکه نگه‌داشتن هر پیروزی از به دست آوردن آن مشکل‌تر است، چنانچه در دفاع مقدس نیز چنین بود.

وی به موضوع انتخابات و نیاز به وحدت ملی و همزبانی اشاره کرد و یادآور شد: فرصت‌های خوبی پیش‌‌رو داریم و باید از فرصت‌های به‌دست‌آمده در حل مشکلات کشور و به ویژه حل بیکاری و اقتصاد که مهم‌ترین مشکل کشور است استفاده کنیم.

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: بسیاری از آسیب‌های اجتماعی ما به خاطر عدم توفیق در عرصه اقتصاد است و این حل نمی‌شود مگر هر سه قوه همدل باشند و امیدواریم که همه قوا به دنبال حل مشکلات در عمل باشند.

وی خاطرنشان کرد: در اطراف کشور مشکلات منطقه‌ای و امنیتی وجود دارد، ولی امنیت خوبی در کشور ما وجود دارد و بقای آن منوط به تلاش خودمان است و همه به یک نسبت در این زمینه مسئول هستند.

قاضی‌زاده‌هاشمی به عملکرد دانشگاه علوم پزشکی لرستان اشاره کرد و افزود: در حوزه دانشگاه علوم پزشکی لرستان خوشبختانه کارهای بسیار موفقی طی دو سال گذشته شاهد بوده‌ایم.

وی ادامه داد: درحالی‌که دانشگاه علوم پزشکی 147 میلیارد تومان از بیمه‌ها طلب‌کار است ولی با این‌حال اقدامات عمرانی خوبی در استان لرستان صورت گرفته است و این به خاطر حمایت‌های استاندار و دیگر مسئولین این استان است.

وزیر بهداشت اذعان کرد: استان لرستان همان‌گونه که در همه بخش‌ها مورد کم‌توجهی قرار گرفته است در بخش خدمات نیز شاید بیشتر مورد کم‌توجهی قرار گرفته باشد لذا با اجرای طرح تحول سلامت چهره بهداشت و درمان در لرستان نیز به‌خوبی در حال تغییر است.

وی دانشگاه را مهم‌ترین عامل پیشرفت دانست و عنوان کرد: مهم‌ترین عامل پیشرفت توسعه دانشگاه است و اگر دانشگاه را در لرستان به‌خوبی توسعه دهیم بسیاری از مشکلات دیگر استان نیز حل می‌شود.

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی افزود: ورود سالانه 55 نفر دانشجوی پزشکی بومی در دانشگاه‌های لرستان طی چند سال باعث می‌شود مشکلات موجود در این زمینه برطرف شود.

هاشمی بیان کرد: در حوزه خدمات نیز گام‌های خوبی توسط استاندار و رئیس دانشگاه علوم پزشکی لرستان برداشته می‌شود.

وی گفت: رئیس دانشگاه زمانی موفق است که برنامه کلان و بلندمدت داشته باشد و اهل ریسک باشد که خوشبختانه در استان لرستان این شرایط وجود دارد و شاهد هستیم به مشکلات موجود در زمینه بهداشت و درمان استان توجه خوبی می‌شود.

وزیر بهداشت،‌ درمان و آموزش پزشکی در بخش دیگری از سخنان خود بیان داشت: امروز قیمت نفت از 120 دلار به بیست‌وچند دلار رسیده و درآمد ما نیز به طبع کاهش‌ یافته است چنانچه چرخ درآمد حاصل از بیمه‌ها نیز به‌خوبی نمی‌چرخد ولی امیدواریم سال آینده برجام دو نیز آن‌گونه که شهدا انتظار دارند و در شأن شهدا است، صورت بگیرد و در بخش سلامت نیز وظایف به‌خوبی پیگیری شود.

هاشمی به اهمیت بالای کار خیرین سلامت اشاره کرد و گفت: اینکه انسان پیشاپیش در آخرت برای خود، پدر، مادر و فرزندان خود رحمت بفرستد توفیق می‌خواهد و بابت این موضوع به خیرین تبریک می‌گویم و در واقع هیچ لذتی بالاتر از این نیست که خیرین سلامت انجام می‌دهند چراکه نجات یک شخص مانند نجات کل جامعه است.

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی یادآور شد: کاری که خیرین سلامت انجام می‌دهند بهترین آموزش برای فرزندان و نسل بعدی است لذا امیدواریم مجمع خیرین سلامت در آینده نیز کارنامه‌ای درخشان‌تر داشته باشند، کما اینکه امروز نیز اقدامات بزرگی توسط آن‌ها صورت گرفته است.