تاریخ انتشار: ۱۶:۳۷:۰۹, ۲ بهمن ۱۳۹۴
صفحه استان ها » لرستان

انعقاد تفاهم‌نامه ساخت یک‌هزار تخت بیمارستانی در لرستان

تفاهم‌نامه ساخت یک‌هزار تخت بیمارستانی در لرستان توسط وزیر بهداشت، درمان و آموزش کشور انعقاد شد.
تفاهم‌نامه ساخت یک‌هزار تخت بیمارستانی در لرستان توسط وزیر بهداشت، درمان و آموزش کشور انعقاد شد.

به گزارش اعتدال به نقل از فارس،تفاهم‌نامه ساخت یک‌هزار تخت بیمارستانی در لرستان فی‌مابین قرارگاه سازندگی خاتم‌الانبیاء و دانشگاه علوم پزشکی لرستان توسط وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی کشور و فرمانده قرارگاه سازندگی خاتم‌الانبیاء انعقاد شد.

گفتنی است که در آیین انعقاد تفاهم‌نامه ساخت یک‌هزار تخت بیمارستانی در لرستان نماینده ولی‌فقیه در استان، استاندار لرستان، معاون عمرانی استانداری لرستان و همچنین فرمانده سپاه حضرت ابوالفضل (ع) حضور داشتند.

استاندار لرستان ساخت این تعداد تخت بیمارستانی در استان را کار مثبتی در راستای توسعه حوزه سلامت در سال 95 دانست و اظهار کرد: قرارگاه خاتم سهم بزرگی از سازندگی استان را به دوش کشیده است و اکنون نیز به عرصه درمان نیز ورود پیدا کرده است.

هوشنگ بازوند از احداث 500 تخت بیمارستانی در خرم‌آباد خبر داد و افزود: این تعداد تخت با همکاری وزارت بهداشت و قرارگاه سازندگی خاتم‌الانبیاء در شهرستان خرم‌آباد احداث خواهد شد و مابقی آن نیز که حدود 500 تخت دیگر است در شهرهای کوهدشت و دورود در فاز دو صورت خواهد گرفت.

وی ساخت 104 پایگاه اورژانسی شهری در استان را از دیگر همکاری‌های قرارگاه سازندگی خاتم‌الانبیاء با وزارت بهداشت دانست و گفت: ساخت این مراکز بهداشتی و پایگاه‌های اورژانسی شهری بالغ بر 80 میلیارد تومان هزینه دارد.

این مسئول در پایان تأکید کرد: این اقدامات ذکر شده با مشارکت قرارگاه خاتم و دانشگاه علوم پزشکی لرستان در حوزه سلامت در سال 95 تعیین تکلیف می‌شوند.