تاریخ انتشار: ۱۵:۰۴:۵۹, ۴ بهمن ۱۳۹۴
صفحه استان ها » لرستان

ایجاد اتاق دیپلماسی بین‌المللی فناوری در حوزه صنعت لرستان

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت لرستان گفت: سازمان صنعت، معدن و تجارت لرستان با پارک علم و فناوی در یک اقدام جدید به دنبال ایجاد اتاق دیپلماسی بین المللی فناوری در استان هستند.
رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت لرستان گفت: سازمان صنعت، معدن و تجارت لرستان با پارک علم و فناوی در یک اقدام جدید به دنبال ایجاد اتاق دیپلماسی بین المللی فناوری در استان هستند.

به گزارش اعتدال به نقل از مهر، رضا صفی خانی در حاشیه جلسه ستاد تسهیل استان در جمع خبرنگاران به تعامل خوب سازمان صنعت و معدن لرستان با پارک علم و فناوری استان اشاره کرد و اظهار داشت: تفاهم نامه های زیادی به همراه کارگاه های آموزشی آرندی مختلف در چند ماه گذشته توسط این دو نهاد انجام شده است.

وی با بیان اینکه طی سه ماه اخیر به اندازه سه سال گذشته متقاضی شرکت های دانش بنیان وجود داشته عنوان کرد: سعی داریم همه واحدهای استان را به سمت تولیدات دانش بنیان که قابل رقابت در بازار باشند سوق دهیم.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت لرستان افزود: نگاه جهاد دانشگاهی و پارک علم و فناوری لرستان به واحدهای تولیدی بسیار مثبت شده به طوریکه اکنون اتاق فکر صنعت در جهاد دانشگاهی ایجاد شده است لذا اگر این روند همکاری را ادامه دهیم عمده واحدهای صنعتی استان به سمت طرح های دانش بنیان خواهند رفت.

صفی خانی با اشاره به اینکه در حال حاضر ۷۴ عضو هئیت علمی برای کمک به صنعت پای کار آمده‌اند اضافه کرد: سازمان صنعت، معدن و تجارت لرستان با پارک علم و فناوی در یک اقدام جدید به دنبال ایجاد اتاق دیپلماسی بین المللی فناوری در استان هستند که جلسه ساختار آن فردا برگزار می شود.

وی با اشاره به اینکه رویکرد اتاق دیپلماسی بین المللی فناوری لرستان مطابق سیاست های اقتصاد مقاومتی است ادامه داد: با این اقدام سعی داریم واحدهای صنعتی تجاری سازی شده و از فناوری دنیا بتوانند به بهترین شکل استفاده کنند.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت لرستان به وجود معادن و مواد اولیه خوب در لرستان اشاره کرد و گفت: کارخانه های تولیدی خوبی در لرستان وجود دارد و می توانیم از این ظرفیت ها در استان به خوبی استفاده کنیم.

صفی خانی با اشاره به اینکه مشکل واحدهای صنعتی لرستان ارتباط نادرست صنایع با دانشگاه ها بوده است یادآور شد: اکنون این ارتباط در حال شکل گیری بوده و خروجی اتاق های فکر صنعت استان بسیار مطلوب است.

وی افزود: هر چه ارتباط صنعت با دانشگاه بیشتر شده و از تکنولوژی های مدرن دنیا استفاده شود با تفکری علمی و صنعتی می توان حرکت های خوبی در استان انجام داد.