تاریخ انتشار: ۱۴:۰۷:۱۵, ۳ بهمن ۱۳۹۴
صفحه استان ها » گیلان

فرآوری محصولات کشاورزی از سیاست‌های دولت در گیلان است

استاندار گیلان گفت: تلفیق محصولات کشاورزی با صنایع فرآوری از سیاست‌های دولت در گیلان است.

به گزارش اعتدال به نقل از فارس، محمدعلی نجفی در مراسم افتتاح شرکت کشت و صنعت گلدشت افشره در رحیم‌آباد این شهرستان با گرامیداشت فرا رسیدن دهه مبارک فجر انقلاب اسلامی، اظهار کرد: دهه مبارک فجر فرصت خوبی برای حضور بیشتر بین مردم است.

وی تلفیق صنعت و کشاورزی در گیلان را از سیاست‌های دولت تدبیر و امید عنوان کرد و افزود: زمین در گیلان بسیار ارزشمند است و باید در خدمت کشاورزی و صنعت باشد.

استاندار گیلان با بیان اینکه اقدام سرمایه‌گذارانی که محصول را به صورت نقدی و 20 درصد بالاتر از نرخ از کشاورزان خریداری می‌کنند را قابل قدردانی دانست و تصریح کرد: وظیفه داریم به سرمایه‌گذاران کمک کنیم و مدیران بانک‌های عامل همکاری لازم را داشته‌باشند.

وی درباره افتتاح کارخانه مذکور گفت: شرکت کشت و صنعت گلدشت افشره یکی از مجهزترین کارخانه‌ها‌ی تولید کنسانتره مرکبات، کیوی و انواع میوه در شمال کشور است.

نجفی ظرفیت این کارخانه را تولید سالانه 5 هزار و 800 تن انواع پوره میوه و سبزیجات و کنسانتره مرکبات، کیوی و میوه عنوان کرد و یادآور شد: کارخانه مذکور با سرمایه‌گذاری 200 میلیارد ریال در زمینی به مساحت 30 هکتار و زیربنای 8 هزار مترمربع ساخته شده‌است.

وی اشتغال‌زایی 70 نفر را از ویژگی‌های کارخانه مذکور بیان کرد و یادآور شد: توسعه‌ کارخانه‌های تولید کنسانتره موجب ارتقای وضع معیشتی باغداران به دلیل خرید محصولات ریز، پشتیبانی از صنایع پایین‌دستی می‌شود.

استاندار گیلان ایجاد ارزش‌افزوده در زنجیره‌ اقتصادی محصولات کشاورزی را از دیگر مزایای کارخانه کنسانتره ذکر کرد.

سالانه حدود 150 هزار تن انواع مرکبات و 120 هزار تن کیوی در گیلان تولید می‌شود.