تاریخ انتشار: ۲۰:۳۷:۵۶, ۱ بهمن ۱۳۹۴
صفحه استان ها » گلستان

اجرای 260 طرح خوداشتغالی در گلستان

مدیرکل کمیته امداد امام خمینی گلستان اجرای 260 طرح خوداشتغالی با اعتباری بالغ بر 40 میلیارد ریال و اشتغال‌زایی حدود 302 نفر را ارمغان دهه‌فجر انقلاب اسلامی در این استان دانست.
مدیرکل کمیته امداد امام خمینی گلستان اجرای 260 طرح خوداشتغالی با اعتباری بالغ بر 40 میلیارد ریال و اشتغال‌زایی حدود 302 نفر را ارمغان دهه‌فجر انقلاب اسلامی در این استان دانست.

به گزارش اعتدال به نقل از فارس، ابراهیم باغبانی در جمع خبرنگاران استان گلستان اظهار کرد: 55 واحد مسکونی در 47 روستا و هشت شهرستان به متراژ 3 هزار و 30 مترمربع در ایام‎الله دهه‌فجر واگذار می‎شود که اعتبار ساخت واحدهای مسکونی 17 میلیارد ریال برآورد شده است.

وی از اهدای 200 جهیزیه به نوعرسان تحت حمایت کمیته امداد امام خمینی گلستان با اعتبار 4 میلیارد ریال خبر داد و تصریح کرد: موسسات خیریه نیز در این زمینه پای کار آمدند که در مجموع بیش از 5.5 میلیارد ریال برای جهیزیه نوعرسان هزینه شده است.

مدیرکل کمیته امداد امام خمینی گلستان افزود: به مناسبت ایام‎الله دهه‌فجر انقلاب اسلامی وام قرض‎الحسنه به 600 نفر با اعتبار 8 میلیارد ریال توسط کمیته امداد امام خمینی پرداخت می‎شود.

به گفته باغبانی پنج واحد فرهنگی مذهبی مساجد و کتابخانه‎ها از محل زکات احداث می‎شود که تمام این تلاش‎ها و خدمات نظام این است که مردم به فعالیت مسئولان امیدوار باشند.

وی گفت: افتتاح 13 پروژه طرح هادی روستایی، کلنگ‎زنی شش پروژه روستایی، بهسازی و نوسازی و افتتاح 775 واحد مسکن روستایی در دهه‌فجر انقلاب اسلامی توسط کمیته همیاری و تشکل‎های مردمی دهه‌فجر انقلاب اسلامی کام مردم گلستان را شیرین خواهد کرد و 272 طرح ویژه نوسازی و بهسازی مسکن روستایی توسط بنیاد مسکن انقلاب اسلامی کلنگ‎زنی می‎شود.

مدیرکل کمیته امداد امام خمینی گلستان افزود: 350 واحد مسکن‎مهر خودمالک توسط مجموعه بنیاد مسکن انقلاب اسلامی و بهزیستی تقدیم خانواده‎هایی که در پروژه‎های مسکن‎مهر ثبت‎نام کردند، خواهد شد.

باغبانی از افتتاح مرکز مشاوره گرگان توسط بهزیستی خبر داد و گفت: مسابقات فرهنگی با رویکرد سخنان مقام معظم رهبری در حوزه عفاف و حجاب در دهه‌فجر برگزار می‎شود، همچنین کارگاه‎های آموزشی با موضوع مردم‌سالاری دینی و مهدویت برگزار می‎شود که در این راستا تفاهم‎نامه‎ای با مرکز مهدویت کشور امضاء شده است.

وی بیان داشت: افتتاح پایگاه خدمات اجتماعی شهرستان گرگان توسط بهزیستی در روز 13 بهمن انجام می‎شود و کارگاه‎های آموزشی آشنایی جوانان با دستاوردهای انقلاب اسلامی، هویت دینی با رویکرد اقتصاد مقاومتی برای فارغ‎التحصیلان زیرپوشش کمیته امداد در روز 14 بهمن انجام می‎شود.