تاریخ انتشار: ۱۸:۵۶:۳۹, ۱ بهمن ۱۳۹۴
صفحه استان ها » کرمانشاه

ظرفیت مناسب کرمانشاه برای اجرای مگاپروژه

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت کرمانشاه از ایجاد صنایع پایین‌دستی معادن در شهرستان‌های استان براساس پتانسیل‌های موجود خبر داد و گفت: کرمانشاه ظرفیت مناسبی برای اجرای مگاپروژه دارد.
رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت کرمانشاه از ایجاد صنایع پایین‌دستی معادن در شهرستان‌های استان براساس پتانسیل‌های موجود خبر داد و گفت: کرمانشاه ظرفیت مناسبی برای اجرای مگاپروژه دارد.

به گزارش اعتدال به نقل از فارس، سیدنعمت‌الله حقیقی در آیین تودیع و معارفه رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان کرمانشاه اظهار کرد: با توجه به وجود زیرساخت‌های مناسب در استان، کرمانشاه قابلیت و فرصت‌های خوبی برای اجرای مگاپروژه‌ها دارد.

وی با اشاره به تأکید استاندار کرمانشاه بر اجرای پروژه‌های بزرگ برای ایجاد تحول در استان خاطرنشان کرد: یکی از نیازمندی‌های بخش صنعت، ایجاد زیرساخت‌ها و وجود منابع خدادادی از جمله آب است که کرمانشاه از این لحاظ بسیار مستعد بوده و از امکانات خوبی برخوردار است.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان کرمانشاه با بیان اینکه اقدامات چندانی در حوزه معدن در استان صورت نگرفته است، افزود: با استفاده از تجارب کشوری‌ در زمینه معادن سعی می‌کنیم با پیاده کردن این تجارب در هر شهرستان استان صنایع پایین‌دستی در زمینه معادن ایجاد کنیم.

حقیقی داشتن مرز طولانی استان کرمانشاه با کشور عراق و بهره‌مندی استان از فرصت تجارت مرزی را یادآور شد و خاطرنشان کرد: باید به حوزه تجارت توجه ویژه‌ای داشته باشیم، چراکه فعالان این حوزه نگاه مساعدت و همراهی با دولت دارند.

وی بر استفاده از ظرفیت‌ سازمان‌های مردم‌نهاد در حوزه تجارت تأکید کرد و ادامه داد: این سازمان‌ها می‌توانند سیاست‌های کلان وزارت صنعت، معدن و تجارت را در پیکر اجتماع اشاعه دهند و این فرصت را باید غنیمت شمرد.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان کرمانشاه تعامل با بخش خصوصی را موجب هم‌افزایی و پیشبرد برنامه‌ها و سیاست‌ها دانست و این موضوع را چراغ راهی برای دستیابی به توسعه استان عنوان کرد.