تاریخ انتشار: ۱۸:۴۹:۲۹, ۳ بهمن ۱۳۹۴
صفحه استان ها » کرمانشاه

وزارتخانه‌های صنعت معدن وکاربه تعهدات خوددرقبال کرمانشاه عمل کنند

معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری کرمانشاه گفت: وزارتخانه‌های کار و صنعت معدن به تعهدات خود برای تخصیص کمک فنی و اعتباری جهت سرمایه گذاری در استان کرمانشاه عمل نمایند.
معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری کرمانشاه گفت: وزارتخانه‌های کار و صنعت معدن به تعهدات خود برای تخصیص کمک فنی و اعتباری جهت سرمایه گذاری در استان کرمانشاه عمل نمایند.

به گزارش اعتدال به نقل از مهر، رضا رحیمی در نشست بررسی طرح «تکاپو» که با رویکرد فرآیند و دستاوردهای توسعه سلامت گردشگری در کرمانشاه برگزار شد، اظهار داشت: کرمانشاه اکنون بیشترین نرخ بیکاری را دارد و شرایط برای ایجاد اشتغال عادی نیست و سرمایه گذاری‌ها نسبت به سایر استان‌ها محدود است.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری کرمانشاه خاطر نشان کرد: کارآفرین به سادگی به کرمانشاه مراجعع نمی‌کند با این وجود درسال گذشته با اعتبارات کم بیش از ۱۰ طرح دانش بنیان را آغاز کردیم.

رحیمی با تاکید بر اینکه تبادلات قومی و مذهبی باید در صادرات کالا لحاظ شود، گفت: گردشگری سلامت و پزشکی می تواند در استان بیشتر سرمایه گذاری شود چرا که توسعه گردشگری و جذب توریست در استان با توجه به پتانسیل‌های مهم است.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری کرمانشاه در ادامه بیان کرد: کرمانشاه می‌تواند در ظرفیت‌ها به عنوان نقطه درخشانی در عرصه کارآفرینی و توسعه ثروت عمل کند.

وی گفت: در اوایل امسال ۱۶ میلیارد  تومان در بخش جهاد کشاورزی از محل تامین اعتبار تخصیص داده شد  که با ضریب ۱۰ و توجه به سهم آورده‌های بانک‌ها، می توان گفت در هر یک از سازمان ها بیش از ۱۶۰ میلیارد تومان سرمایه گذاری لازم را انجام داده‌ایم.

رحیمی ادامه داد: در سفر مقام معظم رهبری به استان از سوی ۲ بخش صنعت، معدن و نیز وزارت کار مقرر شد که هر کدام از این دستگاه ها ۵۰ میلیارد تومان کمک‌های فنی اعتباری برای سرمایه‌گذاری در استان تخصیص تا امروز این ۲ وزارتخانه به تعهدات خود در این زمینه عمل نکرده‌اند و تنها سال گذشته وزارت صنعت، معدن و تجارت حدود ۶ میلیارد تومان تخصیص داد که امیدواریم تا پایان امسال به همه تعهدات خود عمل کنند.

وی گفت: جامعه پزشکی باید درطرح تکاپو به همراه مسئولان صنعت، معدن و گردشگری تعامل داشته باشند و تمام توانمندی های استان در نظر گرفته شود.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری کرمانشاه بیان کرد: هر چند در استان پزشکان خوبی وجود دارد اما با عملیاتی شدن طرح تکاپو می توان پزشکان متخصص کشور را به استان هدایت کرد.

رحیمی با اعلام آمادگی در برگزاری نمایشگاه ها درتوسعه گردشگری سلامت و طرح تکاپو اظهار داشت: از وزارت کار و تعاون انتظار داریم با مشارکت سازمان نظام پزشکی از پتانسیل های گردشگری سلامت و سایر مراکز در این طرح استفاده کنند.