تاریخ انتشار: ۱۸:۴۲:۴۷, ۳ بهمن ۱۳۹۴
صفحه استان ها » کرمان

راه‌اندازي اتحاديه صنايع دستي در جهت فراهم كردن اشتغال پايدار براي زنان استان

مدير كل امور بانوان و خانواده استانداري كرمان به راه اندازي اتحاديه صنايع دستي در جهت فراهم كردن اشتغال پايدار براي زنان استان اشاره كرد و گفت: اين اتحاديه با همكاري اداره كل ميراث فرهنگي و امور بانوان استانداري راه اندازي شود تا به امور و برنامه هاي حوزه صنايع دستي مربوط به زنان رسيدگي شود.
مدير كل امور بانوان و خانواده  استانداري كرمان به راه اندازي اتحاديه صنايع دستي در جهت فراهم كردن اشتغال پايدار براي زنان استان اشاره كرد و گفت: اين اتحاديه با همكاري اداره كل ميراث فرهنگي و امور بانوان استانداري راه اندازي شود تا به امور و برنامه هاي حوزه صنايع دستي مربوط به زنان رسيدگي شود.

به گزارش اعتدال به نقل از ایسنا، "فاطمه السادات حسینی" در نشست با مدیر كل ميراث فرهنگي استان كرمان با اشاره به اينكه زنان استان مي توانند به عنوان سرمايه هاي كاري در حوزه صنايع دستي بسيار تاثير گذار باشند، گفت: بيش از 85 درصد از زنان استان در حوزه صنايع دستي به ويژه در رشته هاي پته و قالي فعاليت دارند كه با ايجاد زمينه و شرايط مناسب به عنوان ارزش افزوده به جامعه كمك شاياني خواهند كرد. 

وي با بيان اينكه در سند فرهنگي و تاريخي استان تحولي صورت نگرفته است ، اظهار کرد: بانوان به عنوان بازويي توانمند مي توانند با ايجاد خلاقيت و نوآوري در صنايع دستي ، به رشد اشتغال و اقتصاد استان كمك شاياني كنند .    

حسيني با اشاره به اينكه بايد با كمك بانوان استان رشته ها و مشاغل صنايع دستي كه به فراموشي سپرده شده اند، را احياء كرد ، اظهار کرد: مي توان با ايجاد انگيزه و تشويق دختران و زنان جوان به سوي صنايع دستي به تحكيم بنيان خانواده و اقتصاد كشور كمك كرد.

مدير كل امور بانوان و خانواده  استانداري كرمان در ادامه به راه اندازي اتحاديه صنايع دستي در جهت فراهم كردن اشتغال پايدار براي زنان استان اشاره كرد و افزود: اين اتحاديه با همكاري اداره كل ميراث فرهنگي و امور بانوان استانداري راه اندازي شود تا به امور و برنامه هاي حوزه صنايع دستي مربوط به زنان رسيدگي شود.

حسيني در ادامه تصريح كرد: در اين اتحاديه كلاسهاي مختلف آموزشي از جمله آموزش صنايع دستي ، بازار يابي ، تبليغات و نوآوري و همچنين چگونگي حضور در نمايشگاههاي استاني ، ملي و بين المللي را ارائه خواهد كرد.

وي انعقاد تفاهم نامه بين اداره كل ميراث فرهنگي و امور بانوان را از ضروريات دانست و گفت: اين تفاهم نامه ما را به اهداف مد نظر ، نزديك تر خواهد  كرد.

مدير كل امور بانوان و خانواده  استانداري كرمان به برگزاري كنگرهايي در بحث اطلاع رساني ، فناوري و به روز شدن محصولات صنايع دستي اشاره كرد و گفت: اين كنگره بايد به صورت فراگير انجام گيرد بطوريكه زنان شهري و روستايي در اين گونه كنگره ها حضور داشته باشند.

"محمود وفايي" مدیر کل میراث فرهنگی و گردشگری استان کرمان، در این دیدار حفظ کرامت انسانی و رسیدگی به نیازهای معنوي کارکنان را از اولویت های اصلی دانست و اظهار کرد: نیروی انسانی در هر سازمان و ارگانی، به عنوان رکن اصلی به حساب می آید و تکریم آنان از واجبات است.

وي با اشاره به اينكه بايد زمينه بالندگي و رشد معنوي كاركنان فراهم آيد ، اظهار داشت: در هر سازمانی توجه به نیروی انسانی و مسائل رفاهی و معیشتی آنان از اولویت های اصلی است و باید در هر سازمانی این بستر آماده شود تا نیروی انسانی بدون دغدغه در جهت اعتلای اهداف سازمان تلاش كرده و شاهد رشد و شکوفایی هرچه بيشتر باشیم.

وفايي به سبك مديريتي كه مدير هر ارگان و سازمان اتخاذ مي كند اشاره كرد و اظهار کرد: طبیعتا آن سبک مدیریتی که ارزش و کرامت والایی را برای نیروهای انسانی سازمان قایل باشد و در عمل نیز این ارزش و کرامت را تکریم و تقویت كند ، می تواند در کمک به مدیران در جهت دستیابی به هدف والای آن سازمان بسیار مؤثر باشد.