تاریخ انتشار: ۱۷:۴۴:۵۵, ۳ بهمن ۱۳۹۴
صفحه استان ها » مازندران
نماینده مردم بابل:

برداشته شدن تحریم ها؛ دریچه ای به سوی اقتصاد تولیدمدار

با برداشته شدن تحریم های ظالمانه که هیچ مبانی قانونی و حقوقی نداشت، انتظار می رود از این فرصت در راستای اقتصاد تولید مدار مقاومتی، جهت ساخت، تکمیل و به روزرسانی زیرساخت ها نهایت بهره را برد.
حجت الاسلام علي اكبر ناصري نماینده مردم بابل و عضو کمیسیون صنایع مجلس شوری اسلامی در گفت و گو با پایگاه خبری تحلیلی اعتدال در مورد برجام گفت: با برداشته شدن تحریم های ظالمانه که هیچ مبانی قانونی و حقوقی نداشت، انتظار می رود از این فرصت در راستای اقتصاد تولید مدار مقاومتی، جهت ساخت، تکمیل و به روزرسانی زیرساخت ها نهایت بهره را برد. 

وی افزود: این یک فرصت ارزشمند است که برای حمایت از تولید ملی می باست از آن استفاده کرد تا به خودکفایی برسیم. اما این امر مستلزم، پرهیز از واردات بی رویه است. باید از این فرصت ها تا زمان آزاد شدن پول های بلوکه شده ایران استفاده کرد. البته باید به شدت مراقب بود تا به سمت واردات کالاهای خارجی سوق داده نشویم. 

عضو کمیسیون صنایع در پاسخ به سوالی مبنی بر نگرانی از ورود بی رویه کالاهای خارجی وضرورت در پیش گرفتن مش اعتدالی در مورد برجام گفت: پیغمبر اسلام می فرمایند:«علم و فناوری را از خارج وارد کنیم، نه مصنوعات خارجی را»  لذا می بایست از فرصت پیش آمده برای استحکام صنایع داخلی و ارتقای کمی و کیفی بخش صنعت استفاده کنیم. 

ناصری تصریح کرد: مقام معظم رهبری نیز در این خصوص تاکید بسیاری داشتند که باید برای اقتصاد تولید مدار تلاش کنیم تا زمینه برای ایجاد اشتغال فراهم شود. 

وی در پایان خاطرنشان کرد: کندرویی و تندرویی مردود است و در راستای تبلور اسلام ناب احمدی، آرمان عزت وار امام، منویات مقام معظم رهبری به مدار اصول و ارزش ها و تحقق مطالبات مردمی در دو عرصه معاد و معاش و بهره وری از مواهب ملکی و ملکوتی با مشی اعتدالی و تعامل و همدلی می توان به اهداف نظام دست یافت و پیشبرد امور را شاهد بود.