تاریخ انتشار: ۱۷:۱۴:۵۳, ۳ بهمن ۱۳۹۴
صفحه استان ها » لرستان
نماینده دورود و ازنا:

اجرای برجام باید بر اساس قانون و منویات رهبری باشد

باید با حساسیت کامل مسائل را مورد توجه قرار داد، نباید اجازه نفوذ به آنها را بدهیم. همچنان که مقام معظم رهبری امر فرمودند، در مورد برجام محورها مشخص است، لذا صرفاً می بایست در همان چارچوب ها حرکت کرد و موضوعات خارج از آنها فعلاً به مصلحت نیست.
عباس قائدرحمت نماینده دورود و ازنا و عضو کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی در گفت و گو با پایگاه خبری تحلیلی اعتدال در مورد برجام، گفت: اول از همه به فرجام رسیدن برجام را تبریک عرض می کنم. این اتفاق با عزم و اراده ملی، همدلی مردم و نظام، زیر سایه ولایت رخ داد.

وی افزود: نکته دیگر اینکه این توافق باید گام به گام پیش رود. دولت بر اساس قانونی که در مجلس شورای اسلامی تصویب شده و مدنظر مسئولین ذی ربط در دولت، شورای امنیت ملی و در نهایت مورد نظر مقام معظم رهبری، باید توافق را به پیش برد. لذا اگر از آنچه که قانون مشخص کرده، عدول کنیم، برای کشور مشکل ایجاد خواهد شد.

عضو کمیسیون اجتماعی تاکید کرد: آنها ممکن است به هر صورت بازارهای ما را هدف قرار دهند و به فرهنگ و اقتصاد کشور آسیب وارد کنند. لذا باید به صورت جدی به این موضوع توجه داشت.

قائدرحمت بیان داشت: باید در یک فضای متقابل با آنها وارد تعامل شده، به طوری که هم به بازارهای آنها ورود پیدا کنیم و هم از تکنولوژی و فناوری های آنها استفاده کنیم. 

وی تصریح کرد: باید با حساسیت کامل مسائل را مورد توجه قرار داد، نباید اجازه نفوذ به آنها  را بدهیم. همچنان که مقام معظم رهبری امر فرمودند، در مورد برجام محورها مشخص است، لذا صرفاً می بایست در همان چارچوب ها حرکت کرد و موضوعات خارج از آنها فعلاً به مصلحت نیست. 

عضو کمیسیون اجتماعی تاکید کرد: در خصوص تولید داخلی، هدف گذاری کردیم که امسال هدف گذاری ما 8 است که پیش بینی شده برای سال آینده 5 باشد. یعنی باید از رکود خارج شویم و این مستلزم سرمایه گذاری توامان داخلی و خارجی با هم است.

قائدرحمت در پایان گفت: نیروی انسانی داخلی است که می تواند در این تولید وارد شود و بازارهای جهانی را هدف قرار دهد، باید صادراتی داشته باشیم که ارزآور باشد.