تاریخ انتشار: ۲۲:۴۳:۵۴, ۳۰ دی ۱۳۹۴
صفحه استان ها » قزوین

قزوین یکی از استان‌های پایلوت راه‌اندازی خانه جوان است

معاون امور فرهنگی و جوانان اداره کل ورزش و جوانان استان قزوین گفت: در سطح کشور 6 استان به عنوان پایلوت برای راه‌اندازی خانه جوان انتخاب شده‌اند که استان قزوین یکی از آن‌ها است.
معاون امور فرهنگی و جوانان اداره کل ورزش و جوانان استان قزوین گفت: در سطح کشور 6 استان به عنوان پایلوت برای راه‌اندازی خانه جوان انتخاب شده‌اند که استان قزوین یکی از آن‌ها است.

به گزارش اعتدال به نقل از فارس، مهران قاسمی در جلسه ستاد ساماندهی امور جوانان استان که در استانداری قزوین برگزار شد، اظهار کرد: کارهای مهم این کشور را تا به امروز بدون استثناء جوانان انجام دادند و با توجه به توانایی‌های این قشر باید دید ما نسبت به آن‌ها تغییر یابد.

وی افزود: هر اتفاق اثرگذار و مهم کشور در عرصه‌های مختلف علمی، سیاسی، اقتصادی و فرهنگی از سوی جوانان این کشور رخ داده اما امروز در عرصه مدیریت، جوانان ما دیده نمی‌شوند و در مواردی که اقدامی صورت می‌گیرد نیز بسیار توجه به آن‌ها اختصاص می‌یابد.

معاون امور فرهنگی و جوانان اداره کل ورزش و جوانان استان قزوین اضافه کرد: اگر دستگاه‌های اجرایی استان قزوین، هم‌گرایی کامل داشته و درک کنند که حوزه جوانان یک حوزه فرابخشی است، بسیاری از مشکلات این عرصه برطرف می‌شود.

قاسمی ادامه داد: قرار نیست در این ستاد برای جوانان اشتغال ایجاد یا مسکن آنان را فراهم کنیم بلکه هر یک از این مسائل، متولیان مختص به خود را دارد.

وی عنوان کرد: ما اینجا جمع شده‌ایم تا نشاط اجتماعی مورد نیاز جوانان را برایشان فراهم کنیم زیرا امروز جوانان ما تصور ذهنی خوبی در مورد نشاط اجتماعی ندارند.

معاون امور فرهنگی و جوانان اداره کل ورزش و جوانان استان قزوین تصریح کرد: مشکل امروز حوزه جوانان استان ما این است که آدم‌های مدرن ما از مسائل سنتی خیلی زود عبور کرده و آدم‌های سنتی نیز مباحث مدرن را خیلی سخت می‌پذیرند.

قاسمی گفت: اگر این دو موضوع مهم را نهادینه کنیم قطع‌ به یقین بسیاری از مشکلات به وجود نیامده و مشکلات موجود نیز راحت‌تر برطرف می‌شود.

وی بیان کرد: وزارت ورزش و جوانان به دنبال ایجاد خانه جوان در استان‌های کشور است و بر این اساس اعلام کرده هر استانی برای احداث خانه جوان هر مبلغی که اختصاص دهد معادل همان مبلغ نیز از سوی وزارت ورزش و جوانان به آن استان تخصیص پیدا می‌کند.

معاون امور فرهنگی و جوانان اداره کل ورزش و جوانان استان قزوین خاطرنشان کرد: در سطح کشور 6 استان به عنوان پایلوت برای راه‌اندازی خانه جوان انتخاب شده‌اند که استان قزوین یکی از آن‌ها است؛ بنابراین باید اقدامات لازم برای ایجاد چنین مکانی را در استان فراهم کنیم.

قاسمی اظهار کرد: برخی از استان‌ها مانند ایلام، علی‌رغم اینکه نسبت به استان قزوین منطقه محروم به شمار می‌رود اما به لحاظ برخورداری از امکانات مناسب برای حوزه جوانان، وضعیت بسیار مطلوب‌تری نسبت به ما دارد.

نگاه خوبی در قزوین به حوزه جوانان وجود ندارد

وی عنوان کرد: دولت جدید دور از تمام نگاه‌های سیاسی نگاه خوبی به حوزه جوانان دارد اما این نگاه در استان قزوین وجود ندارد و دلیل اصلی آن درگیری‌های عمیق سیاسی است.

معاون امور فرهنگی و جوانان اداره کل ورزش و جوانان استان قزوین تصریح کرد: با توجه به انگیزه‌ای که جوانان برای فعالیت در حوزه‌های مختلف دارند، به منظور فضاسازی برای این قشر نیاز به بودجه زیادی نداریم اما همین مبلغ کم نیز تأمین نمی‌شود.

عدم تشکیل جلسات ستاد ساماندهی امور جوانان در سه سال گذشته

قاسمی گفت: از فرمانداران استان قزوین تقاضا داریم نسبت به تشکیل جلسات ستاد ساماندهی امور جوانان در سطح شهرستان‌ها اهتمام بیشتری داشته باشند زیرا در سه سال گذشته این جلسات تشکیل نشده است.

وی با بیان اینکه سال آینده سال تولد حوزه جوانان است، مطرح کرد: امیدواریم در سال آینده شاهد خیزش خوبی در نگرش استانی و کشوری نسبت به حوزه جوانان باشیم.