تاریخ انتشار: ۱۶:۳۳:۲۹, ۲ بهمن ۱۳۹۴
صفحه استان ها » فارس

گسترش یکسان کاربری‌های آموزشی و بیمارستانی در سطح شیراز

شهردار شیراز گفت: باید کاربری‌های آموزشی، بیمارستانی و درمانگاهی که در تمام نقاط شهر ساخته می‌شود به‌طور یکسان گسترش یابد.
شهردار شیراز گفت: باید کاربری‌های آموزشی، بیمارستانی و درمانگاهی که در تمام نقاط شهر ساخته می‌شود به‌طور یکسان گسترش یابد.

به گزارش اعتدال به نقل از فارس، علیرضا پاک‌فطرت برای پاسداشت قلم از «پانیا فولادفر» خردسال‌ترین نویسنده کشور تجلیل کرد و اظهار داشت: باید داستان پانیا را بزرگسالان نیز بخوانند.

وی با آرزوی موفقیت برای این نویسنده شیرازی گفت: شهر ادیب‌پرور شیراز با داشتن چنین شهروندانی به خود می‌بالد و امیدواریم این نویسنده خردسال در کشور بدرخشد.

شهردار شیراز با اشاره به اینکه در زمان ما همگان دم از فرهنگ می‌زنند اما چه کسی باید آن را تفسیر کند خاطرنشان کرد: ارتقای سطح فرهنگ تنها به افزایش آمار نویسندگان نیست بلکه باید آثارِ این افزایش در جامعه مشهود باشد و در همین راستا نویسندگان نیز مورد حمایت قرار گیرند.

پاک‌فطرت با تأکید بر اینکه بین خوب حرف زدن و خوب عمل کردن تفاوت وجود دارد تصریح کرد: زمانی بازدهی معاونت فرهنگی شهرداری را می‌توان مثبت ارزیابی کرد که آمار پرونده‌های قضایی، بیماری‌های خطرناک، تصادفات و غیره در سطح شهر کاهش یابد.

وی در بخش دیگری از سخنان خود به تشریح برخی مشکلات شهری پرداخت و بیان کرد: باید برای رعایت اصول شهرسازی تمام بحران‌ها را در نظر گرفت و مدیریت بحران و پدافند غیرعامل تقویت شود.

شهردار شیراز بابیان اینکه باید خدمات در سطح شهر توزیع شود عنوان کرد: شهر شیراز باید پاسخگوی جنوب کشور، حوزه خلیج‌فارس و گاهی کل کشور باشد کما اینکه در بسیاری حوزه‌ها مانند پزشکی چنین است.

پاک‌فطرت با اشاره به اینکه وسعت شهر شیراز 20 هزار هکتار است نه یک‌هزار هکتارِ باغات قصردشت؛ از تلاش برخی از مراکز برای گرفتن زمین در این باغات گلایه کرد و گفت: همگی قصد دارند در این بخش زمین بگیرند و به بیمارستان و فضای آموزشی تبدیل کنند درصورتی‌که نقاط متعدد دیگری وجود دارد.

وی بابیان اینکه طبق قوانین در حوزه باغات قصردشت با اولویت گردشگری برای عموم از سرمایه‌گذاران استقبال می‌شود تصریح کرد: برخی اتفاقات گذشته اعتماد شهرداری را سلب کرده است چراکه مجوزی برای ساخت فضای آموزشی به‌شرط حفظ فضای سبز داده بودند که تمام فضای سبز را از بین بردند و آسفالت کردند.

پاک‌فطرت خاطرنشان کرد: باید کاربری‌های آموزشی، بیمارستانی و درمانگاهی که در تمام نقاط شهر ساخته می‌شود به‌طور یکسان گسترش یابد.

وی با اشاره به اینکه پنج هکتار زمین برای ساخت بیمارستانی در جنوب شهر در کوشک میدان توسط شهرداری تأمین شده است بیان کرد: مجتمع آموزشی شهرداری شیراز در تمام مقاطع تحصیلی به‌عنوان بزرگ‌ترین مجموعه ازاین‌دست، به‌زودی کلنگ‌زنی می‌شود.