تاریخ انتشار: ۱۴:۵۱:۱۱, ۱ بهمن ۱۳۹۴
صفحه استان ها » زنجان

تولید سالانه 74 تن قارچ در شهرستان سلطانیه

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان سلطانیه از تولید سالانه 74 تن قارچ دکمه‌ای و صدفی در این شهرستان خبر داد.
مدیر جهاد کشاورزی شهرستان سلطانیه از تولید سالانه 74 تن قارچ دکمه‌ای و صدفی در این شهرستان خبر داد.

به گزارش اعتدال به نقل از فارس، مرتضی مصری به پرورش قارچ در شهرستان سلطانیه اشاره و اظهار کرد: در حال حاضر 9 کارگاه پرورش قارچ در این شهرستان به تولید قارچ اشتغال دارند.

وی تصریح کرد: هشت کارگاه پرورش قارچ در شهرستان سلطانیه در زمینه تولید قارچ دکمه‌ای فعالیت داشته و یک کارگاه نیز قارچ صدفی تولید می‌کند.

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان سلطانیه خاطرنشان کرد: هم‌اکنون چهار کارگاه تولید و پرورش قارچ در سلطانیه مراحل اخذ پروانه و تکمیل سالن‌ها را می‌گذرانند که با بهره‌برداری از این واحدها تعداد کارگاه‌های پرورش قارچ شهرستان به 13 مورد می‌رسد.

مصری با اشاره به استقبال خوب شهروندان سلطانیه‌ای از پرورش قارچ اضافه کرد: از مجموع کارگاه‌های پرورش قارچ در این شهرستان سه کارگاه در سال جاری به بهره‌برداری رسیده است.

این مسئول مساحت سالن‌های پرورش قارچ فعال در شهرستان سلطانیه را 969 متر مربع اعلام و عنوان کرد: متوسط عملکرد قارچ دکمه‌ای در کارگاه‌های تولیدی این شهرستان  20 کیلوگرم در هر متر مربع برآورد شده است.  

وی متوسط عملکرد قارچ صدفی در کارگاه‌های شهرستان سلطانیه را نیز 10 کیلوگرم به ازای هر متر مربع دانست و تصریح کرد: سالانه 74 تن قارچ از واحدهای فعال این شهرستان برداشت می‌شود.

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان سلطانیه میزان تولید سالیانه قارچ دکمه‌ای در این شهرستان را 70 تن برشمرد و خاطرنشان کرد: میزان تولید قارچ صدفی نیز 4 تن در سال برآورد شده است.

مصری از برگزاری دوره‌های آموزشی پرورش قارچ در شهرستان سلطانیه خبر داد و بیان کرد: در سال جاری چهار دوره مهارتی در این زمینه برگزار شده است که این دوره‌ها 29 روز به طول انجامید.

این مسئول با اشاره به شرکت 715 نفر روز در دوره‌های آموزشی پرورش قارچ طی سال جاری در شهرستان سلطانیه عنوان کرد: در این دوره‌های آموزشی اصول پرورش قارچ توسط کارشناسان توضیح داده می‌شود.