تاریخ انتشار: ۱۴:۱۸:۲۲, ۳۰ دی ۱۳۹۴
صفحه استان ها » خراسان شمالی

برگزاری مسابقه طراحی محصولات صنایع دستی در خراسان شمالی

معاون صنایع دستی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خراسان شمالی از برگزاری مسابقه طراحی صنایع دستی در این استان خبر داد.
معاون صنایع دستی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خراسان شمالی از برگزاری مسابقه طراحی صنایع دستی در این استان خبر داد.

به گزارش اعتدال به نقل از مهر، علی عابدی با اشاره به انتشار فراخوان مسابقه طراحی محصولات صنایع دستی در خراسان شمالی گفت: آثار باید از مواد اولیه برگشت پذیر به طبیعت ساخته شده و دارای خلاقیت و نوآوری باشند تا کارکرد این محصولات در دکوراسیون مدرن معاصر ارتقاء یابد.

وی افزود: دیدگاه طراحی شامل کیفیت مواد اولیه، فرم کلی محصول، طرح‌ها، الگوها و رنگ در ارائه آثار بسیار مهم است.

عابدی اظهار کرد: تمامی هنرمندان، صنتعگران و طراحان می‌توانند آثار را با رعایت موارد ذکر شده به معاونت صنایع دستی اداره کل میراث فرهنگی خراسان شمالی ارسال کنند.

وی تاکید کرد: آثار ارسالی باید از لحاظ خلاقیت، طراحی و اجرا از کیفیت بالایی برخوردار باشند همچنین اصالت آثار نیز برای شرکت در این مسابقه بسیار مهم است.

عابدی با اشاره به اینکه مهلت ارسال آثار مسابقه طراحی محصولات صنایع دستی استان تا ۱۰ اسفندماه امسال است، گفت: هر شرکت کننده می‌تواند پنج اثر برای شرکت در مسابقه ارسال کند.

معاون صنایع دستی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خراسان شمالی افزود: این مسابقه ابتدا به صورت استانی برگزار و ۱۰ اثر به عنوان برتر انتخاب می‌شوند.

به گفته وی پس از برگزاری مرحله استانی مرحله کشوری مسابقه طراحی محصولات صنایع دستی برگزار خواهد شد.