تاریخ انتشار: ۱۲:۱۳:۵۸, ۱ بهمن ۱۳۹۴
صفحه استان ها » ایلام

تولیدات عشایر استان ایلام ۳۰۰ میلیارد تومان در سال

مدیر کل امور عشایری استان ایلام گفت: ارزش کل تولیدات عشایر اعم از فرآورده های دامی و صنایع دستی استان ایلام ۳۰۰ میلیارد تومان در سال است.

به گزارش اعتدال به نقل از مهر، علی سلیمی گفت: در حال حاضر بیش از ۹ هزار خانوار عشایر با جمیعتی بالغ بر ۶۰ هزار نفر در استان ایلام زندگی می کنند که این میزان معادل دو درصد کل جمعیت عشایر کشور است.

وی بیان کرد: عمده شغل عشایر استان ایلام دامداری و کشاورزی است و ارزش کل تولیدات عشایر استان شامل فرآوده های دامی، صنایع دستی و کشاورزی بیش از ۳۰۰ میلیارد تومان در سال است.

مدیر کل امور عشایری استان ایلام تصریح کرد: هم اکنون سالانه هفت هزار و ۹۰۰ تن گوشت قرمز، ۲۵ هزار تن شیر، ۳۷۰ تن کشک، ۲۵۰ تن روغن حیوانی، ۴۱ هزار تن محصولات کشاورزی و..تولید می شود.

سلیمی بیان کرد: از سال ۸۶ تاکنون بیش از ۹ هزار خانوار عشایر استان ایلام از بیمه برخوردار شده اند و در جریان سیل اخیر استان نیز شش میلیارد تومان خسارت به عشایر وارد شده است.

وی افزود: در حال حاضر امور عشایری استان ایلام راه های عشایری خسارت دیده از سیل اخیر را باز کرده است و در حال خدمات رسانی مطلوب به عشایر در زمینه آبرسانی و راهسازی است.